مقام حماس: رژیم اسرائیل را مجبور به تبادل و آزادی اسرا می‌کنیم

تهران - ایرنا - عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: مقاومت، رژیم اشغالگر اسرائیل را مجبور به تکمیلو اجرای توافق تبادل اسرا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حماس، «زاهر جبارین» سه شنبه شب در یک مصاحبه تلویزیونی با بیان اینکه اسرای [زندان] جلبوع یکی از برجسته‌ترین نمادهای مردم فلسطین هستند، افزود:   اگر مقاومت وعده دهد به وعده‌اش عمل و آن را محقق می‌کند و ایمان دارد که اسرا بزودی در میان ما خواهند بود.  

وی گفت:  ما رژیم اشغالگر اسرائیل را به انجام یک معامله که افتخارآمیز خواهد بود، مجبور خواهیم کرد.  

عضو دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه سطح سیاسی رژیم صهیونیستی برای تکمیل قرارداد مبادله اسیران جدی نیست، خاطرنشان کرد: مقاومت چارچوب روشنی را به میانجی‌ها ارائه کرد، اما رژیم اشغالگر همه این تلاش‌ها را بی‌نتیجه گذاشت.  

وی اظهار کرد: میانجی‌های زیادی از جمله سوئیسی‌ها، قطری‌ها، ترک‌ها، مصری‌ها، نروژی‌ها و آلمانی‌ها برای بحث در مورد معامله تبادل اسرا وارد شدند اما بیشتر آن‌ها به این باور رسیدند که رژیم صهیونیستی در این مرحله برای موفقیت این معامله جدی نیست.  

جبارین با تاکید بر اینکه اسرا خط قرمز هستند و نبرد را در داخل زندان رها نمی‌کنیم بلکه آن را به خارج از زندان منتقل می‌کنیم، افزود: این یک پیام صریح است و مردم با برای حمایت از اسرا با همه داشته‌های خود قیام خواهند کرد.  
وی گفت: حماس به همه کشورها و نهادهای حقوق بشری اعلام می‌کند که اسرا خط قرمز هستند و مردم فلسطین با همه توان مقاومت با اتحاد پشت سر آن‌ها ایستاده اند.  

این عضو دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اینکه این جنبش اجازه نخواهد داد اشغالگران آن طور که می‌خواهند عمل کنند، تاکید کرد که زمان بی پاسخ گذاشتن و مدارا با اشغالگری دشمنان علیه مردم ما به پایان رسیده است.  

وی بیان کرد که رژیم اشغالگر می‌خواست تصویر روشن پیروزی مردم ما در نبرد «سیف القدس» (شمشیر قدس) را از بین ببرد بنابراین به حمله به اسرا و دو برابر کردن بازداشت‌ها روی آورد.  

جبارین با بیان اینکه مساله اسیران روی میز است و حماس می‌خواهد این بازداشت‌های مجرمانه  را بشکند، افزود: این یک نبرد استراتژیک است و در این نبرد اسیران ما پیروز خواهند شد.  

وی در این مصاحبه از تشکیل کمیته عالی ملی حمایت از اسرا متشکل از همه گروه‌های فلسطینی در غزه و کرانه باختری و جبهه‌ای در خارج از فلسطین خبرداد.  

عضو دفتر سیاسی حماس درباره پرونده آشتی (بین احزاب و جریان‌های فلسطینی) تاکید کرد که حماس برای دستیابی به مصالحه اجماع دارد و آن را سپر محکمی برای حفظ آرمان فلسطین می‌داند.  

وی اظهار کرد : حماس برای رسیدن به این مسیر گام‌های زیادی برداشته است.

بر اساس بیانات نهادهای ذیربط  و فعال در امور اسرا، نیروهای رژیم اشغالگر قدس حدود چهار هزار و ۸۵۰ فلسطینی از جمله ۴۱ زن، ۲۲۵ کودک و ۵۴۰ نفر کارمند  را در ۲۳ زندان در اسارت دارند.   

در همین حال، مقاومت در غزه اعلام کرد که چهار اسرائیلی از جمله دو سرباز را در طول تجاوز این رژیم به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ و دو نفر دیگر را که در شرایط غیر مشخص در سال های گذشته وارد غزه شده بودند، دستگیر و بازداشت کرده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha