واکنش صلیب سرخ از بمباران مخابرات یمن توسط نیروهای متجاوز ائتلاف

تهران - ایرنا - مدیر دفتر نمایندگی صلیب سرخ در یمن از ساختمان منهدم شده مخابرات الحدیده بر اثر بمباران جنگنده های نیروهای متجاوز ائتلاف دیدن و ابراز تاسف کرده است.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع‌رسانی ۲۶ سپتامبر یمن بامداد چهارشنبه گزارش داد که «الکساندر ایکوی» مدیر دفتر نمایندگی سازمان بین المللی صلیت سرخ شامگاه سه شنبه از ساختمان بمباران شده مخابرات الحدیده توسط جنگنده‌های نیروهای متجاوز به یمن دیدن کرد و در جریان خسارت‌های وارد شده به تاسیسات زیربنایی آن قرار گرفت.  

   «علی هبه مکی» مدیر استان‌های موسسه مخابرات یمن گزارشی از  خسارت‌های مالی و جانی ناشی از بمباران این مرکز توسط جنگنده‌های نیروهای متجاوز ائتلاف به نماینده سازمان بین المللی صلیب سرخ که   «محمد عیاش قحیم» استاندار الحدیده  او را همراهی می‌کرد، ارائه کرد.  

مدیر استان‌های موسسه مخابرات یمن خاطرنشان کرد که بر اثر این بمباران دو کارگر شیفت مرکز مخابرات الحدیده و ۱۹ نفر دیگر در مجاورت این ساختمان که بیشتر آن‌ها کودک بودند، جان خود از دست دادند.  

وی اظهار کرد: بمباران ساختمان مخابرات الحدیده توسط جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان موجب قطع خدمات ارتباطات زمینی، سیار و اینترنت در بیشتر استان‌های کشور و انزوای یمن از جامعه جهانی شد.  

شهروندان و خانواده قربانیان این جنایت نیز در دیدار با نماینده صلیب سرخ در یمن سکوت سازمان ملل و جامعه جهانی در قبال جنایات نیروهای متجاوز ائتلاف که از طریق کشتار مستقیم و یا از طریق محاصره ظالمانه علیه مردم یمن انجام می‌شود را محکوم کردند.  

مدیر دفتر نمایندگی صلیب سرخ در یمن نیز از خسارات وارد شده به این مرکز و تخریب آن بر اثر بمباران جنگنده‌های نیروهای متجاوز ائتلاف و همچنین جان باختن شهروندان یمنی بر اثر این بمباران‌ها ابراز تاسف کرد.  

نمایندگان صلیب سرخ در یمن ابراز داشتند که مقامات ذیربط و جامعه بین المللی را از حجم خسارات وارد شده به ساختمان مخابرات الحدیده در پی بمباران جنگنده‌های نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان مطلع خواهند کرد.  

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.  

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha