بیش از ۲۳ هزار کهگیلویه و بویراحمدی واجد استفاده از تسهیلات طرح ملی مسکن هستند

گچساران - ایرنا -مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پالایش بخش عمده ای از متقاضیان استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن انجام شده است گفت: ۲۳ هزار و ۲۶۸ نفر در استان واجد استفاده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن هستند.

پژمان نیک اقبالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:۳۵ هزار و ۷۸۱کهگیلویه و بویراحمدی برای استفاده از طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که پس بررسی در وزارت  راه و شهرسازی حدود ۱۶هزار و ۶۵۶ نفر حذف شدند.

وی تاکید کرد: سبز بودن فرم «ج» متقاضی به این معنا که از ابتدای انقلاب تاکنون از امکانات دولتی یا یارانه‌ای بخش مسکن و زمین و وام مسکن استفاده نکرده باشد ، متأهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا و نداشتن مالکیت خصوصی املاک یا مسکن از جمله شروط اولیه ثبت نام در این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۰هزار و۸۹۴ نفر در شهر یاسوج، چهار هزار و ۳۱۹ نفر در شهر دوگنبدان و چهار هزار و ۳۹۴ نفر در دهدشت واجد استفاده از تسهیلات این طرح شده اند.

وی بیان کرد: همچنین بیش از چهار هزار نفر در شهرهای لیکک، سی سخت، لنده،چرام و باشت واجد استفاده از این طرح هستند.

نیک اقبالی اظهار داشت:برای افرادی که شرایط استفاده از تسهیلات طرح ملی نهضت مسکن را دارند پیامک ارسال می شود تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

وی تاکید کرد: سهم آورده متقاضیان در مرحله نخست این طرح ۴۰ میلیون تومان است.

نیک اقبالی تصریح کرد:معلولان جسمی حرکتی ۲۰ سال به بالا و  نخبگان  ۲۰ سال به بالای دارای گواهینامه از بنیاد نخبگان کشور حتی در صورت مجرد بودن هم می توانند در طرح جدید جهش تولید نام نویسی کنند.

وی تاکید کرد: براساس برنامه ریزی قرار است برای احداث خانه های طرح ملی نهضت مسکن در شهر یاسوج شهرک های جدید با همه امکانات ایجاد شود.

وی ابراز داشت: برای ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرهای یاسوج، باشت و سی سخت کمبود زمین وجود دارد  اما بقیه شهرهای استان مشکلی بابت زمین ندارند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:به منظور ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی تعیین شده است.

وی عنوان کرد: این تسهیلات با ۲ سال دوره تنفس پرداخت می شود.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تلاش می‌کند حداکثر کمک را به دهک‌های یک تا سه داشته باشد.

بر این اساس برای دهک‌های اول تا سوم، شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و مسکن روستایی حداکثر مساعدت دولت انجام می شود.

این تسهیلات شامل زمین رایگان ، کاهش نرخ سود تسهیلات ، افزایش میزان وام نسبت به قیمت تمام شده، تخفیف یا معافیت از هزینه‌های خدمات مهندسی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha