نمایشگاه صنایع دستی و تصاویر جاذبه‌های گردشگری ایران در پیشاور برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - نمایشگاه صنایع دستی و تصاویر جاذبه‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در آستانه فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر به همت خانه فرهنگ کشورمان در «پیشاور» مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان برگزار شد. 

به گزارش ایرنا، این رویداد فرهنگی- هنری امروز (سه شنبه) به اهتمام خانه فرهنگ ایران، مشارکت دانشکده ادوارد در شهر پیشاور و با حمایت سرکنسولگری کشورمان صورت گرفت.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه «حمیدرضا قمی» سرکنسول ایران، «مهران اسکندریان» رئیس خانه فرهنگ کشورمان در پیشاور، «محمد صدیقی زکی» رییس دانشکده ادوارد و با اصحاب رسانه، اساتید دانشگاهی و دانشجویان شرکت کردند.

رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور ضمن تقدیر از همکاری این دانشکده در برپایی این نمایشگاه با اشاره به پیشینه و مشترکات فرهنگی و تمدنی ایران و پاکستان اظهار داشت: برگزاری نخستین نمایشگاه فرهنگی و گشوده شدن باب همکاری با دانشکده تاریخی ادوارد پیشاور، گامی بلند در جهت شناسایی و معرفی هنر، فرهنگ و تمدن غنی ایران برای دانشجویان و نسل جدید می‌باشد.

وی با تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: متاسفانه گسترش فضای مجازی، جامعه نسل جوان را از شناخت هویت و تاریخ خود دور کرده و آنان را دچار روزمرگی و مسائل کم اهمیت نموده است لذا برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در جهت ارتقای آشنایی و افزایش علاقه‌مندی جوانان به هنر و داشته‌های فرهنگی و تمدنی می‌تواند جامعه را به سمت حفظ و پاسداری از فرهنگ، هنر و تمدن فخرانگیز خود هدایت کند.

محمد سعید زکی صدیقی رییس دانشکده ادوارد ضمن قدردانی از اهتمام خانه فرهنگ ایران برای برگزاری این نمایشگاه فاخر و ارزشمند گفت: حضور کشور همسایه به عنوان برگزار کننده این نمایشگاه، افتخار بزرگی برای این دانشکده بوده و وجود چنین کشوری با قدمت فرهنگ و تمدن کهن، موجب فخر و مباهات پاکستان می‌باشد.

وی خطاب به اساتید و دانشجویان اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصتی مغتم برای آشنایی و تعمیق روابط دوستانه با کشور اسلامی ایران بوده و امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور با استمرار این روابط دوستانه، نسل جوان جامعه پاکستان بیش از پیش با هویت و تاریخ مشترک خود با کشور همسایه آشنا شوند.

در ادامه این مراسم هدایای صنایع دستی به رسم یادبود توسط سرکنسول ایران در پیشاور به ریاست دانشکده و معاون این مرکز عالی آموزشی اهدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha