رییس فدراسیون دو و میدانی: تمرکز ما بر کسب ورودی مسابقات جهانی است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: تمام تمرکز ما این است تا ورزشکاران بتوانند با حضور در مسابقات بین المللی ترکیه و بلاروس ورودی مسابقات جهانی آمریکا را کسب کنند.

هاشم صیامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: فدراسیون دو و میدانی کلیه تقویم سال ۱۴۰۰ را با تلاش و زحمات همکاران انجام داد. درخصوص بحث مسابقات هدف کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به نوعی معیار و سنجش عملکرد فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی سال آینده است و هدف فدراسیون دو و میدانی عملکرد خوب در بازی‌های آسیایی است.

وی افزود: از ابتدای آبانماه سال جاری اردوهای خود را در استان‌های کشور با همکاری هیات‌های استانی برگزار کردیم. در برخی از استان‌ها تعداد بیشتری از ورزشکاران حضور دارند و زیر نظر مربیان تمرین می‌کنند.

رییس فدراسیون دو و میدانی افزود: در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری و ایلام ورزشکاران دوهای استقامت و ونیمه استقامت، در استان فارس و خراسان رضوی ورزشکاران ما در رشته پرتاب وزنه و دیسک تمرین می‌کنند. در تهران رشته‌های تخصصی مثل پرش با نیزه تمرینات را دنبال می‌کنند. یک سری از ورزشکاران جون سجاد هاشمی و مهدی پیرجهان در اردوی خارج از کشور بسر می‌برند.

وی عنوان کرد: فرزانه فصیحی در صربستان و رضا مقدم قهرمان پرتاب چکش تمرینات را در بلاروس و محمدضا طیبی در مازندران و کیا در پرش سه گام در گلستان تمرینات را ادامه می‌دهند و فدراسیون هم در حد توان از طریق حمایت‌هایی که انجام می‌دهد با کمک هیات‌های استانی کار آنها را پیگیری می کند. ‌

صیامی یادآور شد: هدف ما برای آماده سازی ورزشکاران در ۲ مسابقه کشورهای اسلامی در ترکیه در تابستان سال آینده و بازی‌های آسیای در چین و در کنار آن کسب ورودی مسابقات جهانی آمریکا است. بعد از اینکه اردوهای داخل و خارج از کشور را برگزار کردیم باید بتوانیم اردوهای مشترک را با بلاروس برگزار کنیم یا ملی پوشان این کشور به ایران بیایند و اردویی را بلاروسی ها در رشته پرتاب‌ها در ایران داشته باشند.

وی اضافه کرد: بعد از عید حتی اگر بلاروس به ایران نیاید تمام تلاش ما این است به علت تفاهم نامه ای که با بلاروس بستیم ورزشکاران را به این کشور اعزام کنیم تا در اردوهای مشترک در کشور بلاروس تمرینات را دنبال کنند.

رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: اردوهای داخلی هم داریم اما جهت آمادگی ورزشکاران برای سه مسابقه لازم است تا ورزشکاران برای کسب ورودی ها مسابقات خوبی را تجربه کنند و تمام تلاشمان این است تا از ظرفیت مسابقات داخلی و مسابقاتی در کشورهای همسایه بخاطر مدیریت هزینه استفاده کنیم تا ورزشکاران با اولویت در مسابقات بین المللی بلاروس و ترکیه شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha