فعالیت رشته المپیکی اکستریم اسلالوم در ایران آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی گفت: به زودی فعالیت رشته جدید «اکستریم اسلالوم» که علاقمندان زیادی نیز در کشورمان دارد، آغاز خواهد شد. این رشته در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز است.

کتایون اشرف روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: قایق رشته «اکستریم اسلالوم» در ایران ساخته می‌شود و علاقمندان زیادی نیز در ایران دارد. 

وی ادامه داد: در رشته اسلالوم چون پیست مصنوعی نداریم و پیست‌های طبیعی هم رودخانه‌های فصلی هستند که همه سال آب ندارند یا شرایط برگزاری مسابقات را ندارند بنابراین به دنبال این هستیم تا با کمتر شدن کرونا، بتوانیم از پیست کشورهای همسایه استفاده کنیم و کمپ‌های مشترک بگذاریم. پیش از همه‌گیری کرونا برگزاری کمپ‌های مشترک را برنامه‌ریزی کرده بودیم اما با شیوع کرونا برنامه‌ها لغو شد. با بهتر شدن اوضاع برای برگزاری اردو در کشورهای همسایه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی همچنین خاطر نشان کرد: در مسابقات لیگ مانند فصل گذشته پنج باشگاه شرکت کرده بودند. گرچه انتظار داشتیم تا تعداد باشگاه‌ها بیشتر شود اما با توجه به اینکه فعالیت اسلالوم بیشتر در رودخانه است و پرورش ورزشکار چندان کار ساده‌ای نیست، تعداد باشگاه‌ها در این رشته افزایش نیافت؛ با این وجود تعداد ورزشکاران نسبت به سال گذشته بیشتر و سن ورزشکاران قهرمان پایین‌تر بود. برخلاف آن، تعداد باشگاه‌های مردان نسبت به فصل گذشته، یک برابر و نیم شد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونا شاهد هستیم که بسیاری از رقابت‌های بین‌المللی یا به تعویق افتاد یا لغو شدند و به همین دلیل یکی از راه‌هایی که بتوانیم ورزشکار را آماده نگاه داریم، برگزاری مسابقات داخلی است. این شانس برای دختران فراهم می‌شود تا بیشتر تمرین کنند و آماده‌تر شوند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی باشگاه‌ها درگیر مسابقات لیگ می‌شوند، این حُسن را دارد تا برخلاف تیم ملی که قایقرانان کمی به اردو دعوت می شوند، دختران بیشتری به تمرینات باشگاه‌ها دعوت شوند و آمادگی بیشتری پیدا می‌کنند و می‌توانیم از بین دخترانی که در لیگ شرکت کردند نخبه‌ها را انتخاب و به تیم ملی دعوت کنیم.

اشرف یادآور شد: تمرینات دختران قایقران در استان‌ها مداوم برگزار می‌شود و در کنار آن نیز در لیگ روئینگ، اسلالوم و آب‌های آرام حضور دارند که سبب می‌شود آمادگی خودشان را حفظ کنند.

نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی همچنین گفت: در روئینگ قایق‌های خوبی وارد شد و در اختیار نفرات برتر قرار گرفت. قایق‌های اسلالوم هم در ایران ساخته می‌شود و در مسابقات لیگ شاهد این بودیم که بسیاری از ورزشکاران با قایق‌های شخصی شرکت کردند. 

وی ادامه داد: اردوی تیم ملی آب‌های آرام در بندر خمیر با مربی برزیلی برگزار می‌شود و البته مربیان ایرانی هم در کنار او هستند و به دانش آنها هم افزوده می‌شود. بندر خمیر آب و هوای بهتری نسبت به تهران دارد و ملی‌پوشان این شانس را دارند تا پیشرفت بیشتری داشته باشند. سطح تمرینات دختران بالاتر رفته و رکوردها بهتر شده است. برخی از ملی‌پوشان در تهران هستند و زیر نظر مربی ملی کار می‌کنند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha