رجبی: جهانی شدن هندبال ایران کمک زیادی به پیشرفت این رشته می‌کند

تهران- ایرنا- کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال کشورمان گفت: جهانی شدن تیم ملی کمک زیادی به پیشرفت این رشته دارد و باعث می‌شود تا هندبال بیشتر از گذشته دیده شده تا مسوولان نیز توجه بهتری به آن داشته باشند.

«محمدرضا رجبی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص صعود تیم ملی هندبال ایران به مسابقات جهانی، اظهار داشت: خدا را شکر تیم ملی برای دومین بار جواز حضور در مسابقات جهانی را بدست آورد و این موضوع می‌تواند اتفاق بزرگی برای جامعه هندبال کشورمان باشد.

وی ادامه داد: در مرحله گروهی مقدماتی دو بازی نسبتا راحت که از قبل پیش‌بینی می‌شد در آن برنده باشیم را برگزار کردیم اما در بازی آخر مقابل تیم میزبان قرار گرفتیم. در نیمه نخست آن دیدار نتوانستیم خودمان را پیدا کنیم اما در نیمه دوم موفق شدیم به بازی برگردیم و عملکرد خوبی داشته باشیم. در آخر نیز عربستان را شکست دادیم و توانستیم به عنوان صدرنشین گروه به دور بعد صعود کنیم. قرار گرفتن ما در صدر باعث شد تا در دور بعدی شرایط بهتری داشته باشیم.

کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال گفت: در دور اصلی این رقابت‌ها با تیم‌های کویت، عراق و بحرین همگروه شدیم. تیم عراق تیم بسیار دونده و سخت‌کوشی بود و ما را خیلی اذیت کرداما خدا را شکر توانستیم در این دیدار سخت، سربلند بیرون بیاییم. در بازی دوم مقابل کویت که با چهره های جدید حاضر در این مسابقات شدند و از بازیکنان جوان استفاده کردند، بازی کردیم و آن‌ها نیز نمایش خوبی داشتند. تیم آن‌ها تلفیقی از بازیکنان جوان و نوظهور و نفرات باتجربه بود.

وی افزود: در این دیدار فراز و نشیب‌های زیادی وجود داشت. کویتی‌ها حتی از ما با دو گل پیش افتادند اما خدا را شکر بچه‌های ما احساسی نشدند و ریتم بازی را حفظ کردند. در آخر موفق شدیم به بازی برگردیم و با شوت ثانیه آخر نیز توانستیم جواز حضور در مسابقات جهانی را بدست آوریم.

رجبی تصریح کرد: امسال تلفیقی از بازیکنان جوان و بازیکنان با تجربه را داشتیم که مکمل همدیگر بودند. دوندگی بازیکنان جوان که خیلی خوب درخشیدند و همچنین عملکرد باتجربه‌ها که در مواقع حساس بازی توانستند نبض میدان را در دست بگیرند و تاثیر خوبی روی بازی داشته باشند.

کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال کشورمان اظهار داشت: در همه پست‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتیم و کادرفنی نیز در موقعیت‌های حساس توانست تغییرات درستی در بازی ایجاد کند. حضور سرمربی اسپانیایی در تیم ملی باعث شد تا روند رو به بالایی داشته باشیم و سه بازی حساس را در این مسابقات به نفع خودمان تمام کنیم. امیدوارم با همین انگیزه و قدرت در دیگر مسابقات حاضر شویم. می‌توانیم با با کسب سکو، کلکسیون خودمان را کامل کنیم. 

وی در مورد حضور پیدا نکردن چند بازیکن لژیونر که دعوت تیم ملی را برای مسابقات قهرمانی آسیا قبول نکردند، گفت: بازیکنان لژیونر ما در سنوات و دوره‌های گذشته به تیم ملی کمک کردند و تمام تلاش خود را به کار بستند تا تیم ملی موفق شود اما تداخل زمانی بازی‌های تیم ملی با بازی‌های باشگاهی اروپا باعث شد تا آن‌ها نتوانند حضور داشته باشند. مربی برخی اوقات حضور بازیکن در اردوها را به کیفیت فنی ترجیح می‌دهد چرا که هماهنگی در این مورد در اولویت قرار می‌گیرد. 

سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون در خصوص دیدار ایران برابر بحرین که چهارشنبه برگزار می‌شود، اظهار داشت: بحرین جزو تیم‌های بسیار خوب آسیاست و چندین سال با ترکیب مشابه ۹۰ درصدی در مسابقات حضور پیدا می‌کند. مربی آن‌ها نیز در سطح یک دنیا قرار دارد و بیشتر بازیکنان تیم ملی بحرین در یک تیم باشگاهی فعالیت می‌کنند و هماهنگی بسیار خوبی دارند. بازی با این تیم بسیار سخت است و ما باید بدون اشتباه باشیم تا آن ها را شکست دهیم.    

رجبی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی ‌می‌تواند روی سکو قرار بگیرد یا خیر بیان کرد: در گروه مقابل ما تیم‌های بسیار خوبی حضور دارند. بیشتر تیم‌ها همانند تیم ما با چهره‌های جدید حاضر شدند و از دوره ‌های قبل خیلی تغییرات داشتند که البته این موضوع به نفع ما شد و با توجه به تحولات در تیم‌ها، نتیجه لازم بدست آمد. پس از صعود به مسابقات جهانی نیم‌نگاهی هم به روی سکو رفتن داریم و این موضوع هم دور از انتظار نیست. امیدوارم از اشتباهات بازی‌های قبل درس بگیریم و کم اشتباه‌تر بازی کنیم تا روی سکو برویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha