کلاهبرداری در بستر بازارهای آنلاین

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور از شناسایی و دستگیری متهم حرفه ای فعال در زمینه کلاهبرداری در بستر بازارهای آنلاین خبر داد و گفت: متهم اصلی پرونده در یکی از شهرستان ها مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده هایی به پلیس فتا یکی از استان های جنوبی کشور مبنی بر مشاهده آگهی در بازارهای آنلاین با موضوع فروش خودرو  و به دنبال آن کلاهبرداری از قربانیان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: متهم پرونده که از مجرمان حرفه ای و تحت تعقیب سایر پلیس های تخصصی نیز بود، با معرفی خود تحت عنوان کارمند ارگان های دولتی و وکیل دادگستری اقدام به کلاهبرداری کلان از شهروندان تحت عنوان فروش خودرو می نمود.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: با بررسی های و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در نهایت متهم اصلی پرونده در یکی از شهرستان ها مورد شناسایی قرار گرفته، دستگیر شد و در بازرسی از محل اختفای وی ۵ دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده در فرآیند ارتکاب جرم کشف و ضبط شد و همچنین بر اساس بررسی های انجام شده تا کنون ۶۵ پرونده مرتبط با متهم در نقاط مختلف کشور شناسایی شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور بیان داشت: برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا استان ها، از ابتدای دی ماه سال جاری تعداد ۱۲  فقره کلاهبرداری رایانه ای در بستر بازارهای آنلاین و شبکه های اجتماعی خارجی با ارزش ریالی قریب به ۴۸ میلیارد ریال شناسایی و منهدم شده اند که در این رابطه ۱۸ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی گردیده اند.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه مجرمان از بستر بازارهای آنلاین برای درج آگهی های جعلی به منظور فریب شهروندان و کلاهبرداری از آنها در قالب پرداخت کل مبلغ و یا بخشی از وجه تحت عنوان بیعانه استفاده می نمایند، به شهروندان توصیه کرد : قبل از ملاقات حضوری با فرد درج کننده آگهی و اطمینان از وجود کالا و صحت موضوع، به هیچ عنوان اقدام به واریز وجه به حساب های معرفی شده نکنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha