۵ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84626068
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

راه‌های شریانی خلخال افزایش می یابد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره راه و شهرسازی خلخال گفت: در حال حاضر هفت درصد از مجموع راه‌های شریانی استان اردبیل از این شهرستان می‌گذرد و با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های راه‌سازی در حال اجرای این منطقه این میزان به چند برابر در آینده افزایش خواهد یافت.

فردین مولایی روز سه شنبه در جلسه گارگروه تخصصی شریان‌های حیاتی ستاد مدیریت بحران خلخال افزود: در حال حاضر این شهرستان ۵۱ کیلومتر از مجموع بیش از ۸۰۰ کیلومتر راه‌های شریانی استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های بزرگ راه‌سازی در جنوب استان از جمله راه اصلی خلخال - درام - منجیل اظهار کرد: با بهره‌برداری از این پروژه که به عنوان راه شریانی محسوب می‌شود تحول بزرگی در سهم خلخال از مجموع راه‌های شریانی استان اردبیل ایجاد خواهد شد.

مولایی گفت : اجرای طرح چهار بانده اردبیل - سرچم در حوزه استحفاظی این شهرستان نیز بخشی از راه‌های شریانی خلخال در آینده محسوب خواهد شد.

رئیس کارگروه تخصصی شریان های حیاتی ستاد مدیریت بحران خلخال با بیان اینکه تا کنون ۷۰ درصد از عملیات اجرایی تبدیل راه خلخال - اسالم به راه اصلی و شریانی با تعریض راه و ۱۲ متر عرض آسفالت انجام شده ، افزود: با اجرای ۳۰ درصد باقیمانده راه در حوزه استحفاظی استان اردبیل تا انتهای حوزه در استان گیلان ۲۰ کیلومتر به مجموع راه‌های شریانی این شهرستان اضافه می‌شود.

مولایی همچنین گفت: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی روستاهای این شهرستان از راه‌های آسفالت روستایی پایین‌تر از شاخص استانی و کشوری بوده و از مجموع ۷۵۰ کیلومتر راه ارتباطی روستایی خلخال ۴۸ درصد آسفالت است که این میزان با شاخص کشوری فاصله دارد.

او از اجرای طرح حذف نقاط حادثه‌خیز ، پیچ‌های خطرناک و برداشت سنگ‌های لرزان در راه‌های ارتباطی بین‌شهری و روستایی این منطقه توسط اداره راهداری و حمل و نقل جادهای این شهرستان خبر داد و افزود: این کار بخشی از مصوبات کارگروه شریان‌های حیاتی مدیریت بحران خلخال است.

رئیس اداره راه و شهرسازی خلخال اظهار کرد: برخلاف اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال که ماشین آلات برف‌روبی مناسبی در اختیار دارد ، درحال حاضر امکانات و ماشین‌آلات سنگین شهرداری این شهر در هیچ شرایطی جوابگوی نیاز شهر برای برف روبی و بازگشایی معابر اصلی و فرعی نیست و انتظار می رود ستاد مدیریت بحران استان اردبیل نسبت به تامین ماشین آلات برف‌روبی شهرداری سریعا اقدام کند.

در این جلسه رضا دلگشا دبیر ستاد مدیریت بحران خلخال نیز با تقدیر از تلاش راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خلخال در بازگشایی جاده‌های مسدود بین شهری و روستایی این شهرستان بیان کرد: افزایش تعداد ماشین‌آلات برف‌روبی شهرستان برای بازگشایی راه‌های مسدود و دیگر موارد مورد نیاز ضروری است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر خلخال از ۹۰۸ کیلومتر راه اصلی ،فرعی و روستایی برخوردار بوده که ۶۷۵ کیلومتر از مجموع  آن را راه‌های روستایی ۱۴۲ روستای داری سکنه این شهرستان تشکیل می دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha