امیری: هدف اصلی ما صعود مقتدرانه به جام جهانی است

تهران- ایرنا- هافبک با تجربه تیم ملی فوتبال ایران گفت: هدف اصلی ما خوشحالی مردم و صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. برای سربلندی کشور و مردم عزیز می‌جنگیم و با اقتدار صعود خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، «وحید امیری» امروز (سه‌شنبه) در جریان اردوی آماده‌سازی تیم ملی با اشاره به دیدار پیش رو برابر عراق اظهار داشت: دیدار سختی پیش رو داریم. کار هنوز تمام نشده و برای سربلندی کشور و مردم عزیز می‌جنگیم و با اقتدار به جام جهانی صعود خواهیم کرد. ما ایرانیم.

وی افزود: شرایط تیم ملی عالی است. منتظر هستیم تیم تکمیل شود و برای بازی‌ها پیش رویم. امیدوارم بازی پیش رو با سه امتیاز برای تیم ملی همراه باشد.

بازیکن با تجربه تیم ملی در مورد اینکه آیا کار تیم ملی برای صعود به جام جهانی تمام شده است، تصریح کرد: زیبایی فوتبال همین است که تا آخرین دقیقه هیچ تیمی ناامید نیست. باید تا آخر تلاش کنیم تا این مسیر سختی را که تا الان با موفقیت پشت سر گذاشتیم را به پایان برسانیم. برای صعود به جام جهانی هم تلاش می‌کنیم تا به هدفمان برسیم و خیلی مهم است به عنوان تیم اول صعود کنیم. هدف صعود با اقتدار به جام جهانی است.

وی تاکید کرد:‌ امیدوارم پس از این مسابقات که صعودمان قطعی شد، برنامه‌ آماده‌سازی خوبی برای تیم ملی در نظر گرفته شود. دیدارهای تدارکاتی و اردوهای خوب باید در دستور کار باشد تا این هماهنگی و نظمی که داخل تیم هست به بهترین شکل باشد. باید تلاش کنیم تا برای هدفمان که خوشحالی مردم و صعود به دور دوم جام جهانی است برسیم.

امیری گفت:‌ برای بالا بردن پرچم کشورمان تلاش می‌کنیم. مردم هم با انرژی مثبت و دعای خیرشان ما را همراهی کنند و امیدوارم بتوانیم موفق باشیم.

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۸ روز پنجشنبه (هفتم بهمن‌) در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر میزبان تیم ملی عراق است و در صورت برتری برابر این تیم برای سومین دوره متوالی جشن حضور در بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان را خواهد گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران هم اکنون با ۱۶ امتیاز در صدر جدول گروه A مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار دارد و با پیروزی برابر عراق می‌تواند جشن حضور در جام جهانی را در ورزشگاه آزادی برگزار کند. ایران تا کنون موفق به حضور در پنج دوره (۱۹۷۸ آرژانتین، ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۰۶ آلمان، ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه) شده است که حاصل آن ۲ برد بوده است. تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تیم ملی آمریکا را شکست داد و در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه موفق به شکست مراکش شد.

بهترین نتیجه ایران در ادوار جام جهانی مروبط به سال ۲۰۱۸ است که ایران با چهار امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha