سیستم انرژی در آسیای میانه به دلایل نامعلوم از کار افتاد

تهران- ایرنا - شبکه برق ملی قرقیزستان اعلام کرد، سیستم انرژی مشترک آسیای میانه به شکل خودکار و به دلایل نامعلومی از کار افتاد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری «آکی پرس» قرقیزستان، مسوول شرکت ملی برق قرقیزستان در مصاحبه با خبرنگاران گفته است دلیل قطع شدن سیستم انرژی مشترک آسیای میانه که به شکل خودکار اتفاق افتاد، هنوز مشخص نشده است و تلاش ها برای بازگرداندن سیستم به شبکه تامین سراسری ادامه دارد. 

این شرکت همچنین افزود: تمامی کشورهای متصل به سیستم انرژی واحد با قطع برق مواجه شدند و این شرایط برای همه کشورها همچنان ادامه دارد. بدین ترتیب بسیاری از مردم تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته اند و هنوز مشخص نشده این قطعی تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. 

در همین حال ازبکستان و قرقیزستان اعلام کردند، نیروگاه های خود را در شرایط اضطراری قطع انرژی دوباره به جریان انداختند و هنوز  سیستم واحد انرژی آسیای میانه برایشان قطع می باشد.

از سوی دیگر قزاقستان برای موارد اضطراری به شبکه برق روسیه روسیه متصل است و می تواند در مواقعی که با کمبود انرژی مواجه می شود به این شبکه بپیوندد. در قزاقستان قطعی برق در بزرگترین شهر این کشور «آلماتی» و چندین شهر بزرگ دیگر در جنوب این کشور نزدیک به مرزهای ازبکستان و قرقیزستان اتفاق افتاده است. 

وزیر انرژی قزاقستان نیز در بیانیه ای اعلام کرده است که برای پیدا کردن مشکل و  یافتن راه حل این قطعی برق بزرگ در حال کار می باشند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha