۷۳۰ کارگر خراسان شمالی تا پنج ماه حقوق معوقه دارند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۷۳۰ کارگر استان در بخش پیمانکاری از یک تا پنج ماه حقوق معوقه دارند.

حسن نوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین حقوق معوقه این کارگران به ۱۲ میلیارد تومان می رسد که همه آن در بخش پیمانکاری است و در بخش غیر پیمانکاری حقوق معوقه ای نداریم.

وی افزود: هر چند که حقوق کارگری باید بلافاصله باید پرداخت شود و نمی شود آن را به چیز دیگری گره زد  اما پیمانکاران استان از دولت مطالبه دارند و پرداخت حقوق معوقه کارگران را به پرداخت مطالبات خود منوط کرده و خواهان آن هستند که بخشی از طلب  آن ها از دستگاه های دولتی پرداخت شود تا حقوق کارگران را بپردازند.

وی گفت: از مسوولان درخواست می کنیم تا این موضوع در سفر رییس جمهوری به استان مطرح و مطالبات پیمانکاران و میانگین معوقات کارگری احصا و بخشی از آن پرداخت شود تا پیمانکاران بتوانند معوقات کارگری را تا پایان سال بپردازند.

نوری  با بیان این که معوقات کارگران خراسان شمالی به نسبت دیگر استانها کم است افزود:  به اذعان دستگاه‌های نظارتی در حوزه مشکلات کارگری و کارفرمایی از آرامترین استان‌های کشور هستیم.

پزشکان و منشی ها

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی  با تاکید بر رفع تبعیض در حوزه‌های کارگری اظهار داشت: یکی از بخش هایی که امسال به آن وارد شده ایم روابط کار بین پزشکان و کارکنان مطب‌های آن هاست و در این بخش برخی از پزشکان حداقل ها را نیز به منشی ها و کارکنان مطب های خود پرداخت نمی کنند.

وی با بیان این که هزار نیروی شاغل در مطب‌های پزشکان کار می کنند افزود: هم اکنون در این بخش وارد عمل شده و پزشکانی را که حداقل حقوق کار را پرداخت نمی کنند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کرده ایم و از دستگاه قضا درخواست داریم در این امر وارد شوند تا حقوق کارگری تضییع نشود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.  

در این استان بیش از ۸۴ هزار و ۹۰۰ نفر کارگر از مزایای بیمه برخوردار هستند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha