برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه تامین اجتماعی در دولت سیزدهم

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه بین شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران به منظور هم افزایی زیرمجموعه‌های تامین اجتماعی در بحث تامین مالی طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در زمینه رفع موانع تولید و محرومیت زدایی به امضا رسید.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی روز سه‌شنبه در این مراسم اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای تقویت همکاری‌های این دو مجموعه زیر نظر سازمان تأمین اجتماعی در جهت توسعه تولید و سرمایه‌گذاری است.

«علی رستمی» افزود: اولین جلسه در راستای توسعه همکاری‌ها در مجموعه بانک رفاه با حضور مدیران عامل هلدینگ ها برگزار شود و اکنون در حوزه‌های مختلف روند رو به پیشرفت دارد که تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در چند سال آینده در مجموعه شستا باید اجرایی و عملیاتی شود که این امر بدون همکاری مجموعه بانک رفاه امکان‌پذیر نیست.

مدیرعامل شستا، با اشاره به خدمات بانک رفاه کارگران در تأمین مالی طرح‌ها گفت: این بانک در نقل و انتقال مالی و تأمین سرمایه و سایر خدمات تخصصی بانک‌ها می‌تواند این مجموعه را یاری کند.

وی تاکید کرد: تیم بانک و مدیرعامل جدیت ویژه‌ای را خرج داده‌اند و ما امروز به تفاهم‌نامه خوبی رسیده‌ایم که سرآغاز خوبی است ضمن اینکه هر سه ماه یک بار وضعیت عملکرد و پیشرفت در اقدامات را پیگیری خواهیم کرد، همچنین میز تخصصی شستا تشکیل خواهد شد تا همه مسائل شرکت‌های شستا در کمترین زمان پیگیری می‌شود.

رستمی با بیان اینکه این دو مجموعه از یک خانواده هستیم ابراز امیدواری کرد: خدماتی با کیفیت و سرعت مناسبت ارائه شود تا نیازمندی‌های این شرکت تأمین شود در مقابل نیز باید یک رابطه متقابل ایجاد شود تا شاهد رابط صحیح برد برد اجرایی و عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه به گونه‌ای تنظیم شده است تا توسعه سرمایه‌گذاری، توسعه تولید، اشتغال و کارآمدی اقتصادی به نتیجه برسد و سهامداران و جامعه نیز از برکت این مجموعه بهره‌مند شوند.

تعامل بین بانک رفاه و شستا باید تقویت شود

مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این مراسم اظهار داشت: در سنوات گذشته تعامل‌های خوبی بین این دو مجموعه وجود داشت اما سطح تعامل‌ها قابل قبول نبوده و نیازمند یک تقویت جدی بود.

«اسماعیل للـه‌گانی » افزود: طرح‌های خوبی در تقویت شستا وجود دارد. رویکردی که ایجاد شده است باعث می‌شود تا شستا به اهداف خود برسد این مجموعه اعتقاد دارد که در کنار مشتریان می‌تواند بزرگ شود.

وی با اشاره به اینکه صد درصد سهام این مجموعه متعلق به تأمین اجتماعی است گفت: هزار و ۱۰۰ شعبه با ۱۳ هزار کارکنان در سراسر کشور بخصوص در بیمارستان‌ها شعبه داریم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران تاکید کرد: این مجموعه یک بانک تجاری است که بر اساس اساسنامه و مجوزهای بانک مرکزی در همه عرصه‌ها امکان خدمات‌رسانی و سرویس مناسب به اقشار ضعیف و آسیب‌دیده ازجمله کارگران و بازنشستگان داریم.

وی از ایجاد معاونت جدید با عنوان بانکداری جامع خبر داد و گفت: بانکداری شرکتی، اختصاصی، سرمایه‌گذاری و تغییر محصول را تشکیل داده‌ایم که بانکداری دیجیتال و جامع در آن وجود دارد.

للـه‌گانی بیان داشت: در حوزه بانکداری دیجیتال و الکترونیک سعی کرده‌ایم که سیستم‌ها را به‌روزرسانی کنیم افزایش سرمایه از ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید و در بانک مرکزی ثبت شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه نرم‌افزاری خدمات الکترونیک ازجمله سامانه معین و چک الکترونیک را برای شرکت‌های حقوقی تعریف کرده‌ایم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به امکان انتشار انواع اوراق در بانک رفاه کارگران گفت: امکان تعامل بین بازار پول و سرمایه نیز وجود داد.

وی گفت: ایجاد زنجیره تولید نیز بحث مهمی است که در این زمینه سامانه برات الکترونیکی راه‌اندازی می‌شود که امکان خریدوفروش‌ها را فراهم می‌سازد که تاکید رئیس‌جمهوری است.

للـه‌گانی ، امکان سرمایه‌گذاری ارزی، تشکیل میز تخصصی شستا، فروش سهام به شرکت‌های شستا، سپرده‌گذاری‌ها، کمک‌های بلاعوض، تسهیلات قرض‌الحسنه و سایر موارد را از مهم‌ترین خدمات این بانک عنوان کرد.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha