جشن انتخاب سمنان به عنوان شهر خلاق کتاب ایران در دهه فجر برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: جشن انتخاب سمنان به عنوان «شهر خلاق کتاب» همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز سه شنبه در نشستی با جمعی از مدیران فرهنگی و آموزشی فعال در جشنواره پایتخت کتاب، کسب این عنوان را برای شهر سمنان در اولین حضور فعال در جشنواره پایتخت کتاب ایران موفقیت آمیز خواند و اظهار داشت: برای تقدیر از فعالان در این جشنواره، همایشی در قالب جشن همزمان با دهه مبارکه فجر در سمنان برگزار خواهد شد.

وی مهمترین هدف از شرکت سمنان در جشنواره پایتخت کتاب ایران را توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دانست و خاطرنشان کرد: در دوره جدید نیز هدف نهایی سمنان همین است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: در نظر است علاوه بر سمنان هفت شهر مرکز شهرستانهای مختلف استان سمنان نیز فعالانه در این جشنواره شرکت کنند.

مسوول دبیرخانه توسعه و ترویج کتابخوانی استان سمنان نیز در این نشست گزارشی از فعالیت های گسترده این دبیرخانه و نیز مشارکت فعالانه جوانان و نوجوانان در این حرکت مهم بیان کرد و افزود: برای حضور فعال‌تر در دوره جدید پایتخت کتاب نیازمند حمایت و همراهی بیشتر و فعالانه تر مسوولان استانی از جمله استاندار و نیز نماینده مجلس شورای اسلامی هستیم.

رضا شمس خانی طرحهای ارائه شده در دوره قبل سمنان در این جشنواره را بسیار مهم و ابتکاری خواند و ابراز امیدواری کرد: با طراحی و اقدامات موثرتر در دوره جدید سمنان موفق به کسب عنوان پایتختی کتاب شود.

در این نشست که مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز حضور داشتند، حاضران دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص چگونگی ادامه مشارکت سمنان در جشنواره پایتخت کتاب با توجه به تجربیات اولین حضور فعال در این جشنواره و چگونگی برگزاری این جشن بیان کردند.

سمنان در جشنواره انتخاب شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران جزو پنج شهر منتخب نهایی تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha