آمار جان باختگان کرونا در آمریکا؛ رکورد ۱۱ ماه گذشته شکست

تهران- ایرنا- رویترز گزارش داد: اگرچه شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا در پی اوج سویه اومیکرون رو به کاهش است، اما شمار جانباختگان کرونایی در روز یکشنبه رکورد ۱۱ ماه گذشته را شکست.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، باوجود کاهش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ و بستری شدگان در آمریکا، روند صعودی شمار جانباختگان ناشی از گسترش سویه اومیکرون نشان می دهد همانند موج های پیشین شیب افزایشی مرگ و میر همچنان ادامه دارد.

براساس داده های بدست آمده، مرگ و میر حاصل از ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا روز یکشنبه به بالاترین حد خود در ۱۱ ماه گذشته رسید و نسبت به هفته گذشته هم ۱۱ درصد افزایش نشان داد.

مطابق داده های منتشر شده توسط رویترز، در حال حاضر شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکا از تعداد تلفات ناشی از سویه دلتا فراتر رفته است. در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) میانگین هفت روزه مرگ و میر دو هزار و ۷۸ نفر بود اما در حال حاضر متوسط مرگ و میر ​​روزانه ناشی از اومیکرون که اکثرا هم در میان واکسن نزدگان رخ می دهد، دو هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده است. هرچند این رقم هنوز کمتر از اوج مرگ و میر سه هزار و ۳۰۰ نفری است که در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) ثبت شد.

«وفا الصدر» استاد همه گیرشناسی دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک گفت: «مدتی طول می کشد تا شاهد کاهش مرگ و میر باشیم، زیرا بهبودی حال بیماران وخیم کرونایی که در بیمارستان بستری هستند، اندکی طولانی است».  

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بیش از ۷۲ میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۸۹۱ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند. همچنین گفته می شود تاکنون ۶۳.۶ درصد کل جمعیت آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha