۵ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84625767
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

اوکراین واحدهای ضربتی مجهز به تسلیحات سنگین در دونباس تشکیل داد

مسکو - ایرنا - رسانه های روسیه از انتقال انواع تسلیحات سنگین توسط ارتش اوکراین به خطوط حائل در منطقه دونباس و تشکیل واحدهای ضربتی تهاجمی خبر دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی از جمله شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ و خبرگزاری ریانووستی به نقل از سازمان پلیس جمهوری خود خوانده دونتسک از آماده شدن ارتش اوکراین برای تهاجم بزرگ به این منطقه خبر دادند.  

بر اساس این گزارش ها، در زمان حاضر انتقال تسلیحات سنگین از جمله آتشبارها و واحدهای تانک و نفربرهای زرهی و تجهیزات برای نابودسازی مین به خطوط حائل در منطقه دونباس جریان دارد.

یک مقام پلیس جمهوری خود خوانده لوگانسک هم در گفت و گو با ریانووستی از انتقال مقادیری تسلیحات آتشباری و توپ های متحرک ارتش اوکراین به خطوط حائل خبر داد.

 در همین حال این خبرگزاری از امکان استفاده اوکراین از افراد یک واحد ملی گرای افراطی به نام «پراوی سکتور» برای تهاجم به دونباس و پاکسازی این منطقه خبر داد.  

شبه نظامیان پراوی سکتور در نبردهای سال ۲۰۱۴ در منطقه دونباس علیه روس تبارهای این منطقه شرکت کرده و روسیه بخاطر اعمال خشونت آمیز اعضای این گروه، آن را در ردیف گروه های تروریستی قرار داده است.  

در همین حال شب گذشته شورای امنیت ملی اوکراین به ریاست ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری این کشور تشکیل جلسه داد و در آن وضعیت منطقه دونباس بررسی شد.  

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، زلنسکی پس از نشست شورای امنیت ملی اوکراین گفت: دلیلی برای سراسیمگی وجود ندارد و بنظر من به اندازه کافی دلایل برای خوش بینی وجود دارد.  

 خبرگزاری تاس هم امروز صبح اعلام کرد که رهبران کشورهای عضو ناتو به روسیه هشدار دادند که بسته بی سابقه تحریم ها در مورد این کشور (در صورت تهاجم به اوکراین) درنظر گرفته اند.  

کشورهای غربی و کی‌یف به تازگی ادعاهایی درباره «تهاجم» احتمالی روسیه به اوکراین منتشر کرده‌اند. دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که تقویت نیروهای ارتش اوکراین در خط تماس دونباس، نشانگر آمادگی آن برای حمله به این منطقه در شرق اوکراین است.

 به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک؛ دنیس پوشیلین رئیس جمهوری خودخوانده مردمی دونتسک در شرق اوکراین گفته بود که کی یف با انتقال توپخانه و تانک به خط تماس، آماده حمله به این سرزمین می شود.

 سخنگوی ریاست جمهوری روسیه افزود که در واقع اوکراین مقدار بسیار زیادی نیرو، تجهیزات و ادوات نظامی در مرز با جمهوری های خود خوانده در خط تماس مستقر کرده و ماهیت این تمرکز قوا، بر آمادگی برای عملیات تهاجمی دلالت می کند و این تهدید اکنون وجود دارد.  

منطقه دونباس با ساکنان روس تبار در شرق اوکراین واقع شده است و از سال ۲۰۱۴ میلادی روس‌های این منطقه دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوگانسک تاسیس کرده و دولت‌های محلی مستقل از دولت اوکراین تشکیل داده‌اند.

روسیه بارها خواستار مذاکره دولت اوکراین با نمایندگان این دو منطقه برای دستیابی به توافق و حل و فصل اختلافات شده است اما کی‌یف، مسکو را به حمایت و تشویق جدایی طلبان متهم و مذاکره با نمایندگان این مناطق را رد می‌کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha