بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد بیمه می‌شوند

یاسوج- ایرنا- با امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از این پس بسیجیان استان زیر پوش خدمات بیمه ای این صندوق قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه روز سه شنبه با حضور سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح استان و مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در دفتر فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به امضاء رسید.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد در این نشست شرایط عضویت و تعهدات این صندوق از جمله مستمری بگیری، فوتی و از کارافتادگی کلی و بازنشستگی را تشریح کرد.

عیسی کریمی گفت: بسیجیان بالای ۱۸ سال و زیر ۵۰ سال سن زیر پوشش خدمات بیمه ای صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان قرار می گیرند.

وی افزود: هر شخص با پرداخت سالیانه مبلغ ۳۹۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان می تواند با عضویت در این صندوق از خدمات متنوع آن بهره مند شود.

افزون بر یک سوم از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری استان کهگیلویه و بویراحمد بسیجی هستند.
افزون بر ۲۵ هزار خانوار در استان زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند.هم اکنون بیش از ۷۰۰ خانوار در کهگیلویه و بویراحمد از این صندوق مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

کشاورزان غیرساکن در روستا، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر۲۰ هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می‌توانند بیمه اجتماعی شوند.

کریمی افزود: این صندوق در دو دهه گذشته با اطلاع رسانی گسترده سعی در تشویق خانواده های روستایی و عشایری برای بهره مندی از مزایا و خدمات بیمه روستایی و عشایر کرده است. ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری منجر می شود.

بر اساس قانون، یک بیمه شده با ۱۵ سال سابقه پرداخت بیمه و ۶۵ سال سن و ۱۰ سال پرداخت حق بیمه با ۷۰ سال سن بازنشسته این صندوق محسوب می شود.

۴درصد از جمعیت حدود ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها ساکن هستند.حدود ۱۲درصد در قالب ۸۰ هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha