تصمیم دولت احیای واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل است

مشهد- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل از جمله برنامه‌های دولت در نهضت احیا است که با اولویت واحدهای مرتبط با اقتصاد روستا به اجرا درمی‌آید.

سیدامیرحسین مدنی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تعطیل شده رب گوجه‌فرنگی در مشهد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمار اکنون در حوزه واحدهای بخش‌های مختلف معدنی، کشاورزی و صنعتی بیش از ۳۰ هزار واحد تعطیل شده و راکد داریم.

وی ادامه داد: برخی از این واحدها ممکن است قابل احیا نباشند، اما دست‌کم ۲۰ تا ۲۵ درصد قابل احیا هستند که در قالب نهضت احیا برای بازگرداندن آنها به چرخه تولید تلاش می کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار داشت: مساله مهمی که اکنون کشور درگیر آن است تعطیلی بخشی از واحدهای صنعتی است که قابلیت احیا و بازگشت به چرخه تولید را دارند.

مدنی افزود: بعضی از این واحدها به علت مسائلی که در سال‌های گذشته هم در بخش‌های مدیریت، تحریم و تامین مالی وجود داشته دچار چالش‌هایی شده اند که برخی با تامین مالی قابل حل است، بعضی مشکل تامین مالی نداشته و گرفتار پاره ای مشکلات حقوقی هستند که با یک تدبیر و تصمیم‌گیری به موقع می‌توان آنها را به چرخه فعالیت بازگرداند و البته شماری از تولید برگرداند و البته حل مشکل بعضی از این واحدها نیز نیازمند اتخاذ تصمیمات فراقوه‌ای است.

وی گفت: برآورد ما این است که بیش از ۵۰ درصد از این واحدها، مشکلات مالی ندارند و تعطیلی آن‌ها به دلیل بروز مشکلات حقوقی، ساختاری، مدیریتی و تکنولوژی است که رفع آن احتیاج به اقدام و رسیدگی نهضتی دارد.

مدنی اظهار داشت: از طریق ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید که در استانها تشکیل می‌شود، تدابیری در این خصوص اندیشیده است و بنای دولت بر این است که در مسیر احیای واحدهای اقتصادی تعطیل شده در سالهای اخیر حرکت کند.

بازدید از یک واحد تولید پوشاک در روستای "کشف"، واحدهای فناور روستای "عسکریه" و چند واحد بسته بندی فرآورده‌های گوشتی در روستای "چاهشک" و دیدار با استاندار خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha