تمامی زنان زندانی با جرایم مالی در خراسان شمالی آزاد شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: تمامی زنان زندانی جرایم غیرعمد دارای بدهی مالی با مشارکت نیکوکاران از زندان‌های این استان آزاد شدند.

عبدالرحیم گرجی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۹۸ تن از زندانیان جرایم غیرعمد در سال جاری از زندان‌های این استان آزاد شدند که از این تعداد ۹ نفر زن بودند که هم اینک زندان‌های این استان از زنان زندانی جرایم غیرعمد خالی شده است.

وی گفت: خانواده های زندانیان دچار آسیب های اجتماعی می شوند و هم اینک تلاش می کنیم تا با کمک خیران مددجویان با جرایم مالی دارای شرایط، آزادی را به آغوش خانواده بازگردانیم.

وی افزود: هم اینک ۸۴ زندانی جرایم غیرعمد مرد با میزان بدهی بیش از سه میلیارد تومان در زندان های این استان محبوس هستند که در انتظار کمک هم نوعان و خیران هستند.

گرجی افزود: در جشن های گلریزان استان سعی شده بود که بانوان زیادی دعوت شوند و تمامی کمک های زنان برای آزادی زنان اختصاص یافت.

دبیر ستاد دیه استان خراسان شمالی اظهار داشت: از مردم و خیران می خواهیم که برای کمک به آزادی زندانی جرایم غیر عمد با این ستاد مشارکت داشته باشند.

گرجی اظهار داشت: زندانیان جرایم غیر عمد به علت ناتوانی در پرداخت دیه های غیر عمد، حوادث کارگاهی، محکومیت مالی غیر کلاهبرداری و دعاوی خانوادگی در زندان های این استان تحمل حبس می کنند.

وی افزود: مددجویان از محل کمک های خیران، وام و تسهیلات قرض الحسنه، اخذ تخفیف از شاکیان و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم به از زندان های خراسان شمالی آزاد می شوند.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه زندان ها، کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندان ها است گفت: حضور سرپرست خانواده و به خصوص مادران در خانه باعث کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات در جامعه خواهد شد.

براساس آمارها، شمار زندانیان استان نسبت به میانگین کشور ۲۳ درصد کمتر است که براین اساس به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹۵ نفر در زندان‌های این خطه هستند.

میانگین جمعیت زندانی در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۵۳ نفر زندانی است.

هم اکنون حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر در زندان های استان محبوس هستند، این استان دارای سه زندان و یک کانون اصلاح تربیت است که تعداد زندانیان در کانون معمولا بین سه تا هفت نفر است که زیر ۱۸ سال سن دارند.

 ۹۷ درصد زندانیان استان مرد و سه درصد زن هستند که ۶۹ درصد از مددجویان متاهل هستند.

۷۱ درصد زندانیان استان بین ۲۶ نا ۴۵ سال سن دارند، بخش زیادی از نیروی کار در زندان ها محبوس هستند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شماره حساب ۸۸۸۸۸ نزد بانک تجارت و شماره حساب ۰۱۰۵۵۷۰۷۶۲۰۰۰ نزد بانک ملی و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۴۲۶۱۸۵ به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیران و نیکوکاران به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است.

شماره کارت مجازی ستاد دیه جهت کمک خیران و نیکوکاران ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۳۰۸۲۵۲ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha