تاکید رئیس مجلس بلوچستان برای پیگیری برقراری پرواز مستقیم کویته-زاهدان

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس پارلمان ایالت بلوچستان پاکستان به عنوان استان همجوار مرزی با سیستان و بلوچستان ایران با تاکید بر توسعه بیش از پیش روابط میان دو ملت دوست و همسایه، قول پیگیری موضوع برقراری خط پرواز مستقیم میان کویته و زاهدان را داد.

به گزارش ایرنا، «میرجان محمدجمالی» امروز سه‌شنبه در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان میزبان «حسن درویش وند» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران بود. در این دیدار طرفین طیف وسیعی مرتبط با همکاری‌های دوجانبه، تعاملات مرزی از جمله رفت و آمد هیات‌های دو کشور به استان‌های مرزی را مورد بررسی قرار دادند.

جمالی به تصمیم گیری بعمل آمده جهت تاسیس گروه دوستی در سطح مجالس ایالتی اشاره و ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک هیاتی از نمایندگان مناطق مختلف ایالت بلوچستان به ایران سفر خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت روابط دو کشور برادر و دوست ایران و پاکستان، از اهتمام خود برای رفع موانع و روان‌سازی رفت و آمد تجار و زائران به جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

این مقام پارلمانی رفت و آمد مردم و تجارت با ایران را از ضروریات زندگی مردم ایالت بلوچستان برشمرد و بر لزوم روان‌سازی امور و نزدیکی هر چه بیشتر مردم دو کشور تاکید کرد.

رئیس پارلمان بلوچستان پاکستان با تاکید بر مشترکات تاریخی و فرهنگی مردم دو کشور همسایه گفت که ما باید قدر این نعمت را بدانیم و هر چه بیشتر در جهت توسعه روابط دو ملت و دو دولت دوست و برادر کوشا باشیم.

تاکید رئیس مجلس بلوچستان برای پیگیری برقراری پرواز مستقیم کویته-زاهدان

وی در پاسخ به درخواست سرکنسول کشورمان برای مساعدت در راه‌اندازی خط پروازی مستقیم میان کویته و زاهدان، قول مساعد برای پیگیری آن را داد.

محمد خان جمالی تاکید کرد که با توجه به ضرورت تعاملات نزدیک میان دو کشور از جمله روان‌سازی تجارت مرزی و رفت و آمد بازرگانان به کشورهای یکدیگر، طرح راه‌اندازی خط پروازی کویته-زاهدان را شخصا پیگیری خواهد کرد.

در این دیدار سرکنسول ایران در کویته با تمجید از روند خوب و تحرکات مثبت در روابط دو کشور به تمرکز و حمایت حداکثری مقامات بلندپایه فدرال (اسلام‌آباد) و دولتی ایالتی برای گسترش تعاملات اقتصادی و رشد تجارت مرزی اشاره کرد.

درویش وند افزود: امیدواریم تا این روابط زمینه ساز رفع فقر، بیکاری، توسعه اقتصادی و گسترش رفاه و امنیت برای مردم دو استان همجوار گردد.

وی با تاکید بر نقش رئیس و نمایندگان مردم در پارلمان بلوچستان برای حمایت از تقویت روابط استان‌های دو کشور، خواستار ارتباطات بیشتر مجالس ایران و پاکستان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha