معاون رییس جمهور: خدمت به شهدا یک وظیفه عمومی است

شیراز-ایرنا-معاون رییس جمهور گفت:خدمت به نام و یاد شهدا یک وظیفه عمومی است و همه ما مسئول هستیم چرا که انقلاب اسلامی به این امر وابسته است. 

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی شامگاه دوشنبه در یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ که در شهرستان فیروزآباد فارس برگزار شد، اظهار کرد: من با شرکت در یادواره‌های مختلف شهدا به این درک رسیدم که در این سرزمین در هر گوشه‌اش مردمان دلیر، غیور و متدینی داشته است و این خصوصیت متعلق به خطه خاصی نیست. همه شهرستان ها نقاط اوج و برجسته ای دارند و افرادی را به تاریخ عرضه کرده اند که هر کدام از این افراد قهرمانان واقعی هستند.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: هنوز بخش زیادی از زندگی نامه شهدا، رزمندگان و ایثارگران ما نوشته و تدوین نشده است. وقتی با شهدا و ایثارگران آشنا شویم متوجه خواهیم شد که همه آنها در قله بودند. اینجاست که کلام امام (ره) را درک خواهیم کرد که می فرمایند امت ما از امت صدر اسلام بهتر است. 

وی افزود: یکی از محورهای دفاع از حرکت امام (ره) رزمندگان بزرگ ایل قشقایی و عشایر هستند که برخی از آنها در سال ۱۳۴۲ از امام (ره) حمایت کردند و به ندای امام لبیک گفتند. امام (ره) نیز از حمایت قشقایی ها در آن مقطع تشکر کردند  و این اتفاق در زمینه سازی و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تکرار شد.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: انسان از فرمانده های نظامی اقتدار ابهت و امر کردن و امر بردن را تصور می کند اما این افراد به علت معرفت و بصیرت شان و اتصالی که به خاندان وحی پیدا کرده بودند به قله رسیده بودند. شهادت قله زندگی هر انسان سعادتمند است.

وی افزود: افراد ثابت قدم که از هدف خود دور نمی شوند و یک لحظه نگاهشان از قله دور نمی شود و مدام در حال تلاش کردن هستند خدا به آنها هدیه می دهد و آنها را می رساند. شهادت رسیدن است و راه رسیدن به شهدا سرداران و شهدا که الگوهای واقعی ما هستند به ما نشان داده اند.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: امروز شهدای مدافع حرم که به زینت شهادت آراسته می شوند یا شهدای گمنامی که بعد از سال ها اجازه می دهند ما آنان را تفحص کنیم و در میان ما می آیند تا تلنگری بزنند تا نگذارند زمان مورد غفلت قرار بگیرد و به ما نشان دهند که جهاد و ایثار تمام نشده و مستمرا ادامه دارد.

وی افزود: شهدا به ما می آموزند که‌مبارزه با دشمن ابعاد مختلفی دارد. آنها کسانی هستند که قلبشان را در اختیار خدا و اهل بیت (ع) قرار داده و جانشان را در این راه فدا می کنند و یک لحظه از این مسیر نه غافل می شوند و نه کوتاه می آیند.

قاضی زاده هاشمی گفت: ما در زندگی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و دشمنان هم تلاش می کنند با سخت کردن معیشت به انبوه مسایل و مشکلات دامن بزنند و مردم را از مسیر اصلی دور کنند.

وی افزود: دشمنان در طول تاریخ این رویه را طی کردند و دست‌بردار نیستند. دشمنان تا انقلاب اسلامی و فریاد های الله اکبر و حسین خواهی و خدا خواهی ما هست، دست از سر ما بر نمی دارند و این راه تمام نمی شود.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: مسائل و مشکلات موجود در کشور در شأن ملت بزرگ ایران نیست و اما دلیل تمام این مشکلات این است ما توحید را رها کردیم و توکل خود را از دست داده ایم و در همین دفاع مقدس با دست خالی هر وقت رزمندگان اسلام احساس عجز می کردند و فرماندهان شهید به ساحت مقدس اهل بیت (ع) متوسل می شدند، کارگشایی می کردند و ما را به پیروزی هم می رساندند.

وی افزود: عرصه های دیگر هم با عرصه دفاع مقدس تفاوتی ندارد و خدای بزرگ دفاع مقدس، خدای اقتصاد هم هست و آنچه که باعث گرفتاری ما شده به این خاطر است که بعضا دستمان را از دامن اهل بیت (ع) کوتاه کرده ایم و فکر می کنیم ما کاره ای هستیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: خدا ما را با صداقت، ابتلا و امتحان می سنجد و هرگاه صداقت ما ثابت شد و امتحان را پس دادیم امدادهای او فرا می رسد. هریت دستمان را به ساحت او بلند کردم او دست ما را گرفته است، شهدا این را متوجه شده بودند.

معاون رییس جمهور گفت: شهدای ما زمان شناس بودند و هر چه در خصوص بزرگی آنها بگوییم کم است اما اصلی ترین وظیفه ای که بر عهده بنیاد شهید و خانواده شهدا است این است که شهدا را به خوبی و به درستی معرفی کنند و اجازه ندهند در مورد شهدا و خانواده های شهید پرور و آزاده پرور تلقی نادرستی شود.
 

معاون رییس جمهور: خدمت به شهدا یک وظیفه عمومی است

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده معظم شهدا و ایثارگران فیروزآباد
همچنین معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دوشنبه ۴ بهمن ماه با حضور در منزل خانواده شهیدان علی اکبر و علی اصغر امیری و جانباز ۷۰ درصد محمد صالح زارعی در شهرستان فیروزآباد استان فارس از نزدیک با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دیدار با خانواده شهیدان امیری گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا فرصت مطلوبی برای ما به شمار می‌رود و زیارت خانواده شهدا توفیق بزرگی است. تقدیم کردن ۲ شهید توسط یک خانواده در یک روز توسط خانواده «امیری» نشان می‌دهد که جوهره پاکی در این خانواده وجود دارد که منجر به شهیدپروری شده است.
وی اضافه کرد: استفاده از محضر خانواده شهدا باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و هر یک از این خانواده‌ها گنجی برای انقلاب اسلامی هستند که می‌توانند ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب را به نسل جدید منتقل کنند.
در این دیدار خانواده شهیدان علی اکبر و علی اصغر امیری  از حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استقبال کردند و به بیان خاطراتی از هر ۲ شهید پرداختند.
شهیدان علی اکبر و علی اصغر امیری، ۴ دی‌ سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای چهار در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمدند و جانباز ۷۰ درصد محمدصالح زارعی، ۱۸ فروردین سال ۱۳۶۱ در منطقه فکه، ۲۵ بهمن سال ۱۳۶۴ در منطقه اروند رود، ۴ تیر ماه و ۲۳ دی ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه فاو و شلمچه  به فیض جانبازی نائل شد.
قاضی‌زاده هاشمی همچنین در ادامه سفر دو روزه خود به استان فارس با حضور در گلزار مطهر شهدای شهرستان فیروزآباد به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

فیروزآباد حدود ۹۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha