استاندار کرمانشاه: سازمان‌ها از تجربیات بازنشستگان استفاده کنند

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه سازمان‌ها از تجربیات بازنشستگان استفاده کنند، گفت: بازنشستگان باید پیشنهاد دهنده باشند و باتوجه به تجربیات خود راهکارهایی ارائه دهند که مشکلات دوران بازنشستگی کمتر شود.

به گزارش ایرنا؛ «بهمن امیری مقدم» دوشنبه شب در نشست هم‌اندیشی با روسای کانون های بازنشستگی استان با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به بازنشستگان و توصیه همیشگی ایشان به دولت برای رسیدگی به امور بازنشستگان، اظهار داشت: این قشر، سالها عمر خود را صرف خدمت به کشور کردند و سربلندی امروز کشور ثمره کار این عزیزان است.

وی یکی از جنبه های تکریم بازنشستگان را استفاده از تجربه های این عزیزان در جامعه و دستگاه های اجرایی دانست و تاکید کرد: همه مدیران استان باید با روسای کانو نهای بازنشستگان جلسات مستمر داشته باشند و کانون های بازنشستگان پل ارتباطی بین مدیران و بازنشستگان باشند تا از طریق این کانونها با مشکلات و مسائل آنها بهتر آشنا شوند.

امیری مقدم گفت: کانون های بازنشستگان یک کارگروه اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ایجاد کنند، دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برای فرزندان آنها برگزار کنند و استانداری نیز تسهیلات اشتغالزایی آنان را تامین خواهد نمود.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود از مطرح نمودن مشکلات بازنشستگان در جلسات شورای اداری استان و توجه جدی مدیران به این قشر فرهیخته خبر داد.

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب از کرمانشاه به عنوان سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند باید همه در برنامه ریزی‌ها و اولویت بندی ها حتما این توصیف ماندگار را مدنظر داشته باشیم.

چهره زیبای کرمانشاه را به دنیا معرفی کنیم

مدیر ارشد استان کرمانشاه در ادامه بر ضرورت یک تعهد و توافق فراگیر برای معرفی شایسته کرمانشاه تاکید کرد و گفت: از همشهریان و هم استانی های عزیز تقاضا می‌کنم همه دست به دست هم دهیم و کرمانشاه را آنگونه که شایسته جایگاه تاریخی و فرهنگی این دیار زیبا و پهلوان پرور است، به همگان معرفی کنیم.

وی یادآور شد: کرمانشاه نقش بسیار برجسته ای در تاریخ ایران داشته و در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز کاملا نقش آفرین بوده است.

امیری مقدم گفت: مشکلات در همه جا وجود دارد و اگر در این میان تنها مشکلات را برجسته کنیم و چهره زیبایی از کرمانشاه ترسیم نشود، سرمایه‌گذارها از استان ما گریزان می شوند.

وی همچنین ادامه داد: پیگیر پرداخت حق منطقه جنگی برای بازنشستگان خواهیم بود و نیز هر کجا که لازم باشد با جدیت از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

صندوق بازنشستگی کشوری  استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: نزدیک به ۴۰ هزار بازنشسته کشوری در کرمانشاه داریم که خدمات مختلفی به آنان ارائه می شود

«جلیل رحیمی صدر» افزود: پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا برای بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان، افزایش سقف و خدمات بیمه تکمیلی درمان، اجرای طرح یاری و امکان خرید اقساطی برای بازنشستگان، تسهیلات خرید سهام ETF دولت و صندوق ثروت، پیگیری همسان سازی حقوق و ابلاغ دستورالعمل ارائه خدمات رفاهی نقدی و غیرنقدی دستگاه ها به بازنشستگان برخی از فعالیت ها و خدماتی است که در راستای رفاه حال این عزیزان ارائه می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha