تفاهم نامه همکاری ایران و عراق در بخش توریسم درمانی

تهران -ایرنا- براساس تفاهم نامه ای که میان روسای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و عراق به امضاء رسید همکاری مشترکی در زمینه تولیدات و صادرات دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، توریسم درمانی و نیز خدمات توانبخشی (ارتز و پروتز) بین دو کشور انجام خواهد گرفت.

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌ احمر؛ تفاهم‌ نامه همکاری بین جمعیت هلال‌ احمر ایران و عراق امضاء شد.

بر پایه این گزارش یکی از مفاد این تفاهم نامه که به امضای  پیر حسین کولیوند و یاسین احمد عباس رسیده است؛ خدمات توانبخشی به بیماران عراقی ارائه خواهد شد.

ارائه خدمات درمانی درمانگاه‌ های مورد نیاز مرکز پزشکی حج و زیارت وابسته به جمعیت هلال احمر ایران در شهرهای مقدس کربلا، نجف، کاظمین و سامرا و همکاری جهت پذیرش و درمان بیماران عراقی معرفی شده توسط جمعیت هلال احمر عراق برای درمان در جمهوری اسلامی ایران، ارائه خدمات توانبخشی ( ارتز و پروتز) به آنها و همچنین همکاری متقابل و انجام اقدامات لازم در زمینه تولید و صادرات دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی و انجام واکسیناسیون از مهمترین تفاهم های صورت گرفته بین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و عراق است.
همچنین مدت زمان این تفاهم‌ نامه مشترک ۱۰ ساله بوده و در ۷ ماده و یک مقدمه تنظیم شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha