دوبلین:رزمایش نظامی روسیه در نزدیکی سواحل ایرلند خوشایند نیست

تهران- ایرنا- سایمون کاونی وزیر خارجه ایرلند در میانه تنش مسکو با غرب اعلام کرد که رزمایش نظامی روسیه در نزدیکی سواحل ایرلند خوشایند نیست.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، وزیر خارجه ایرلند روز دوشنبه گفت که برنامه های روسیه برای برگزاری تمرین های دریایی نظامی در نزدیکی ساحل ایرلند خوشایند نیست.

کاونی در بیانیه‌ای اعلان داشت: رزمایش‌های نیروی دریایی روسیه قرار است در اوایل فوریه در حدود ۲۴۰ کیلومتری سواحل جنوب غربی ایرلند برگزار شود.

منطقه مورد نظر روسیه برای برگزاری رزمایش واقع در منطقه انحصاری اقتصادی ایرلند واقع است اما جزو آبهای سرزمینی این کشور به حساب نمی آید.

وزیر خارجه ایرلند افزود که بر اساس قوانین بین المللی، دولت ها حق دارند در منطقه انحصاری اقتصادی یک کشور دیگر تمرینات دریایی انجام دهند. او گفت که سازمان هوانوردی ایرلند از طریق رویه های استاندارد از این تمرین مطلع شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به فضای سیاسی و امنیتی کنونی در اروپا، وزارت امور خارجه نگرانی‌های زیادی را با مقامات روسیه در رابطه با این رزمایش‌ها مطرح کرده است.

کشورهای غربی و کی‌یف به تازگی ادعاهایی درباره «تهاجم» احتمالی روسیه به اوکراین منتشر کرده‌اند. دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که تقویت نیروهای ارتش اوکراین در خط تماس دونباس، نشانگر آمادگی آن برای حمله به این منطقه در شرق اوکراین است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha