کنفرانس "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س)" در پیشاور برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - به مناسبت فرخنده میلاد باسعادت دخت پیامبراعظم حضرت فاطمه زهرا (س) همایش "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی بانوی دو عالم" به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «پیشاور» مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، آیین بزرگداشت سالروز ولادت حضرت ام ابیها (س)، روز مادر و روز زن به میزبانی نمایندگی فرهنگی کشورمان امروز و با مشارکت شاخه بانوان نهضت بین المللی منهاج القرآن و همکاری اداره ارتباطات فرهنگی بین المللی زنان اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در شهر پیشاور منعقد شد.

در این همایش "فرح عاقل شاه" نماینده مجلس سنای پاکستان، "روبینه معین" رییس شاخه بانوان نهضت بین المللی منهاج القرآن، اعضای بانوان نهضت بین المللی منهاج القرآن، شخصیت های ادبی و جمع کثیری از بانوان شیفته اهل بیت (ع) در سالن امام خمینی (ره) خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.

کنفرانس "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س)" در پیشاور برگزار شد

در این مراسم منقبت خوانی در وصف حضرت زهرا (س) و کلیپ ویدئوی سخنرانی دکتر مریم اردبیلی مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران به زبان انگلیس برای حضار پخش شد.

دکتر مریم اردبیلی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) به شرکت کنندگان در کنفرانس اظهار داشت: در آغاز ایام هفته گرامی داشت مادران و زنان، بسیار خرسندم که در جشن و شادی خواهران پاکستانی شریک و سهیم می باشم.

وی گفت: حضرت فاطمه(س) تمام زندگی خود را برای دستیابی به آزادی حقیقی فدا نموده. ایشان چگونه زندگی کردن در راه مستقیم، رفتار درخانواده و هدایت و راهنمایی جامعه و نسل های آینده و شناخت وظیفه حقیقی انسان را به ما آموخته اند و ایشان نمونه کاملی برای همه ی انسان ها به ویژه زنان می باشد.

کنفرانس "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س)" در پیشاور برگزار شد

سناتور فرح عاقل شاه نیز در جریان این کنفرانس گفت : خداوند باری تعالی در قرآن کریم، رسول گرامی اسلام(ص) را الگویی شایسته و اسوه ای حسنه برای مؤمنان معرفی کرده است و این الگوپذیری هیچ تفاوتی برای زن و مرد وجود نداشته اما به دلیل خُلق و خوی و مسئولیت های خاص زنانه، لازم است زنان از جنس خود نیز، الگویی داشته باشند تا به لحاظ پذیرش الگو و روشن شدن مصادیق اسوه پذیری، در راه و رسم و سیره ی اخلاقی و خانوادگی به او اقتدا نمایند.

وی افزود: پیامبر(ص)، حضرت فاطمه(س) را از وجود خود دانسته و بارها در جمع مؤمنین فرموده است: فاطمه(س) پاره ی تن من است. وجود فاطمه(س) از وجود رسول خدا(ص) جدا نبوده و سیره ی ایشان جلوه دیگری از سیره ی پیامبر می باشد، بنابراین فاطمه(س)، با تعلیم از آموزه های رسول خدا (ص) در همه ی زمینه ها از جمله بندگی خدا، تقوا و عبادت، حجاب و عفاف و... سرآمد می باشد.

کنفرانس "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س)" در پیشاور برگزار شد

برخی از بانوان فعال در عرصه‌های سیاسی و مذهبی در شهر پیشاور نیز طی سخنرانی گفتند: وجود مقدس حضرت زهرا(س) به عنوان هدیه ای الهی، اسوه ای بی بدیل نه تنها برای مسلمانان بلکه تمام جهان برای زنان صالح، پرهیزگار و آزاده می باشد. از این رو تاسی از این بانوی آسمانی و عمل به آموزه ها و رفتار خداپسندانه ایشان، ضامن سعادت و عاقبت به خیری خواهد بود.

در حاشیه این کنفرانس نمایشگاه کتاب های منتشر شده نیز که توسط نهضت بین المللی منهاج القرآن درخصوص حضرت فاطمه زهرا(س) و اهل بیت (ع)  برپا شد در معرض بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

کنفرانس "تاسی بانوان از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س)" در پیشاور برگزار شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha