عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره ۲۵۰ هزارتنی معدن سنگ آهن اسفندار ابرکوه آغازشد

یزد - ایرنا - عملیات اجرایی فاز نخست کارخانه کنسانتره ۲۵۰ هزارتنی معدن سنگ آهن اسفندار عصر دوشنبه با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان بخش بهمن شهرستان ابرکوه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت راهبران فولاد اصفهان ، مدیر عامل این شرکت در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: این طرح با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن کنسانتره آهن بالای ۶۰ و ۶۶ درصد در سال و ظرفیت ورودی ۵۰۰ هزار تن سنگ آهن با عیار ۵۰ درصد و با سرمایه‌گذاری تقریبی دو هزار میلیارد ریال دارای نرخ بازدهی داخلی معادل ۷۴ درصد خواهد بود .

عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره ۲۵۰ هزارتنی معدن سنگ آهن اسفندار ابرکوه آغازشد

سیدعلی صدری افزود:  هم اکنون معدن اسفندار بخش بهمن ابرکوه در حال تکمیل طرح های توسعه شامل ساخت ۲ واحد کنسانتره سازی در کنار هم با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن است  که پیش نیاز این طرح، تامین خوراک دانه بندی شده با عیار 45 - 40 درصد توسط ۲ خط خردایش می باشد، که خط نخست با ظرفیت تولید ۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده از تیرماه ۱۳۹۳ آغاز به فعالیت کرده و خط ۲ خردایش و فرآوری با هزینه ای ۳۰۰ میلیارد ریال از دی ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهارکرد: ذخیره قطعی هشت میلیون تنی و احتمالی ۱۶ میلیون تن سنگ آهن با عیار متوسط ۳۰ درصد این معدن و همچنین وجود معادن فعال سنگ آهن در شعاع ۲۰۰ کیلومتری برای تامین خوراک کارخانه و وجود گاز طبیعی درشعاع ۱۵ کیلومتری و اضافه بر این وجود شبکه برق سراسری به میزان سه مگاوات، از امتیازات معدن سنگ آهن اسفندار است.

این طرح در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار ساخته می شود و زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم می کند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha