سفیر ژاپن در ایران: خوزستان استانی مهم برای سرمایه‌گذاری است

اهواز - ایرنا - سفیر ژاپن در ایران با تاکید بر این که استان خوزستان از منابع انرژی زیادی برخوردار است گفت: خوزستان برای ژاپن استانی بسیار مهم در امر تعاملات و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا “کازو توشی آیکاوا” روز دوشنبه در دیدار با آقارضا فتوحی، معاون اقتصادی استاندار خوزستان در محل استانداری خوزستان هدف خود از سفر به استان خوزستان را بازدید از مناطق مختلف این استان عنوان کرد و افزود: در این سفر ظرفیت‌های مختلف خوزستان از نزدیک بررسی می شود.

سفیر ژاپن در ایران همچنین از گسترش روابط ۲ کشور ژاپن و ایران استقبال کرد.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان نیز در این دیدار گفت: با توجه به برخورداری استان خوزستان از ظرفیت‌های مختلف در عرصه‌های نفت، گاز، آب امیدواریم شاهد حضور بیشتر سرمایه‌گذاران ژاپنی در این استان باشیم.

آقارضا فتوحی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بازدید سفیر ژاپن در ایران از برخی نقاط استان بیان کرد: این بازدید آشنایی بیشتر طرف ژاپنی با پتانسیل های استان  را به دنبال دارد و زمینه برای تعامل بیشتر با توجه به استعدادهای بالقوه خوزستان را فراهم می‌آورد.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان نسبت به وجود بستر لازم برای همکاری در حوزه‌های مختلف شامل آب و برق، گاز، کشاورزی، شیلات، صنعت و تکنولوژی ابراز امیدواری کرد و گفت: امید است در اثر تعامل ۲ جانبه و بهره‌مندی متخصصان ۲ کشور زمینه ارتقای شرایط استان بیش از پیش فراهم گردد.

وی همچنین کشور ژاپن را یکی از کشورهای با سابقه در زمینه دانش مقابله با بلایای طبیعی نام برد و ابراز امیدواری کرد تجربه و دانش کشور ژاپن در این زمینه در استان خوزستان بکار گرفته شود که در این راستا طرف ژاپنی برای برگزاری دوره‌های آموزشی در استان خوزستان اعلام آمادگی کرده است.

 به گزارش ایرنا با حضور سفیر ژاپن در ایران یک مرکز ترک اعتیاد ساخته شده با کمک‌های اهدایی مردم ژاپن در کوی درویشیه شهر کوت عبدالله افتتاح شد.

سفیر ژاپن همچنین در سفر به اندیمشک از دستگاه ام آر آی اهدایی به بیمارستان امام علی(ع) این شهرستان بهره برداری کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha