سجادی: در خصوص تعویق انتخابات کمیته المپیک به من اطلاع رسانی نشده است

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در خصوص تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک به من اطلاع رسانی نشده و پس از صحبت با سیدرضا صالحی‌امیری در این خصوص خبر رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ «حمید سجادی» امروز دوشنبه در مراسم بدرقه کاروان اعزامی ایران به المپیک زمستانی چین؛ اظهار داشت: این مراسم ارزشمند برای بدرقه سه نفر از ورزشکاران ایران در المپیک زمستانی با حضور سفیر چین و هماهنگی کمیته ملی المپیک برگزار شد. بهترین قسمت مراسم، مرام نامه‌ای بود که توسط ورزشکاران قرائت شد. مطالب ارزشمندی در این مرام نامه ذکر شده بود که خواستم تکثیر شود و به یادگار در صحنه ورزش کشور باقی بماند. سفیر چین نیز در این مراسم توضیحات ارزشمندی را به ما ارائه کرد و گفت افتتاحیه این مراسم مصادف با چهارم فوریه، سال جدید چینی خواهد بود.

وی افزود: برنامه های خاصی برای مراسم افتتاحیه در نظر گرفته شده است. امیدوارم این رقابت‌ها در قاره آسیا به نوعی برگزار شود که باعث فخر این قاره در کره زمین باشد. یکی از بهترین میزبانی‌ها همیشه در سطوح مختلف از جمله المپیک‌ها در آسیا انجام شده و من به همراه رئیس کمیته ملی المپیک در حال برنامه‌ریزی هستیم تا از این مسابقات در مدت زمانی بسیار کوتاه دیدن کنیم. در این سفر کوتاه برنامه‌ریزی شده تا حتما نشستی با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک توماس باخ داشته باشیم و چند برنامه دیگر هم در برنامه ما قرار دارد که اگر قطعی شد حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سجادی در مورد تحریم المپیک زمستانی توسط برخی کشورها تصریح کرد: این اتفاق پسندیده نیست، همواره منشور المپیک رعایت همین موارد است. جمهوری اسلامی ایران نیز همواره نشان داده که به رعایت مفاد منشور المپیک پایدار بوده و ما نیز در آغاز یک دوره همکاری 25 ساله با کشور چین هستیم.

سجادی در خصوص صعود احتمالی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی اظهار داشت: تیم ملی روز پنجشنبه بازی دارد و برای آنها آرزوی موفقیت دارم. معاونت فرهنگی و همگانی وزارتخانه به همراه نهاد ریاست جمهوری و فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادند که برای جشن صعود آمادگی لازم را داریم.

وی در مورد حضور تماشاگران در بازی تیم ملی فوتبال مقابل عراق گفت: در حال بررسی شرایط هستیم و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وزیر ورزش در مورد تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: هنوز در این مورد به من اطلاع رسانی نشده است. در روزهای آتی جلسه‌ای با صالحی امیری خواهیم داشت و پس از آن اطلاع رسانی می‌کنیم.

سجادی در مورد دعوت برخی از حاضرین در اینستاگرام به وزارت ورزش جهت ترویج ازدواج گفت: وزارت ورزش در این مورد دعوتی انجام نداده بود. موسسه مذکور درخواست داشت که جلسه آنها در ساختمان وزارت ورزش انجام شود و در آن برنامه ریزی ساختمان جوانان انتخاب شد و من هم پس از آن برخی عکس‌ها را دیدم که ربطی به آن جلسه نداشت. در آن موقع در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس بودم. کل جریان نشست را به من گزارش دادند که در مورد امور خیریه و ازدواج و اتفاقات خیر و مبارکی بوده که در آن جلسه اتفاق افتاده است. از وزارت ورزش درخواست شد طبقه‌ای در ساختمان وزارت را برای برگزاری جلسه استفاده کنند. اتفاقا نماینده معاونت جوانان ما خواسته حدود 20 دقیقه در این جلسه حضور داشته باشد تا عرض خیر مقدم و احترام داشته باشد. ماهیت فلسفه جلسه و تصمیماتی که گرفته شده مشکلی نداشته است. حال اینکه عده‌ای پس از پایان جلسه در خیابان یا ماشین خود عکس‌های گرفتند ربطی به وزارت ورزش ندارد.

 وزیر ورزش در مورد استعفای بیژن ذوالفقارنسب از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: نامه ایشان را به معاونت ورزشی وزارت، دادم و ایشان در حال پیگیری هستند که ببینند چه اتفاقی می‌افتد. اگر قرار بود شخص من موافقت یا مخالفت کنم نامه را به پولادگر نمی‌دادم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha