هوشمند شدن نظارت بر اجرای قانون بودجه

تهران-ایرنا-جانشین سازمان برنامه‌وبودجه گفت: با راه‌اندازی مرکز نظارت راهبردی ارزیابی هوشمند اجرای برنامه‌ها در کشور عملیاتی می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه از سازمان برنامه‌وبودجه، «رحیم ممبینی» در مراسم معارفه سرپرست دفتر نظارت راهبردی گفت: نظارت یکی از وظایف اصلی سازمان برنامه‌ و بودجه است که در سالیان گذشته به آن توجه شایانی نشده است.

وی با اشاره به رویکرد جدید دولت و حرکت از ردیف محوری به سمت برنامه محوری،افزود: این دفتر باید با استفاده از سامانه‌های برخط و اتصال آن به سامانه‌های موجود بتواند به‌موقع خطاها و نقاط ضعف و قوت اجرای برنامه‌ها را مشخص و گزارش کند.

جانشین سازمان برنامه‌وبودجه ادامه داد: ایجاد مرکز نظارت راهبردی می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری منابع شود و به‌موقع هشدارهای لازم را به مسئولان بدهد.

وی در بخش دیگری به اهمیت سفرهای استانی رئیس‌جمهور اشاره و تأکید کرد: سازمان برنامه‌ از مدت‌ها قبل، برنامه‌ریزی و بررسی‌های کارشناسی در مورد هر یک از سفرها را دارد و این کار با قوّت ادامه پیدا می‌کند.

گفتنی است در این مراسم علی حیدر نوری به‌عنوان سرپرست مرکز نظارت راهبردی و سعید جغتایی به‌عنوان مشاور جانشین رئیس سازمان در امور سفرها استانی معارفه شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha