دارابی: اخلاق، تواضع، مهربانی استاد فرشچیان مثال‌زدنی است

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی در یادداشت اینستاگرامی خود به مناسبت زادروز استاد فرشچیان نوشت: استاد محمود فرشچیان از جمله نامداران و سرآمدانی است که کسب محضر ایشان افتخار است. اخلاق، تواضع، مهربانی این بزرگ مرد مثال زدنی است.

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی ایرنا، علی دارابی در یادداشتی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: ‎استاد محمود فرشچیان زاده ۴ بهمن ۱۳۰۸ در اصفهان است.

نامدارترین نقاش معاصر ایرانی است که شهرت جهانی دارد. نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر در سال ۱۳۹۳ به ایشان اهداء شد. در میان کارهای فاخر و برجسته استاد «تابلو عصر عاشورا» او ماندگار تر از همه شده است.

موزه استاد با بیش از ۵۰ اثر در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعد آباد قرار دارد. در سال ۱۳۸۵ این افتخار را داشتم که در زمانی که در صدا و سیما دردوره مدیریت مهندس ضرغامی معاونت امور مجلس و استانها را بر عهده داشتم در جشنواره تولیدات صدا و سیمای استان ها در اصفهان از این «چهره درخشان عرصه فرهنگ و هنر ایران زمین» قدردانی و تجلیل کردم.

دارابی افزود: برخی انسان ها، چهره ها، هنرمندان، بزرگان در جوامع وجود دارند که اگر آدمی در طول زندگی خود آنها را ندیده باشد و نشناخته باشد دچار خسران شده است. استاد محمود فرشچیان از جمله نامداران و سرآمدانی است که کسب محضر ایشان افتخار است. اخلاق، تواضع، مهربانی این بزرگ مرد مثال زدنی است. تابلوی ضامن آهو طرحی از شمایل امام رضا (ع) پنجمین روز آفرینش ستایش همه مخلوقات زمینی و آسمانی به خدای بزرگ، ابراهیم نبی گلستان شدن آتش بر ابراهیم از مهمترین تابلوهای استاد می باشد. 

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی در پایان پیام خود آورد: استاد فرشچیان طراح پنجمین ضریح مطهر امام رضا (ع) و ضریح جدید امام حسین (ع) در کربلا است، از خداوند بزرگ سلامتی و موفقیت روزافزون استاد فرشچیان را خواهانیم.
 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha