تدارک ویژه هفته زن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تهران- ایرنا- ویژه برنامه گرامیداشت تجلیل از زنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه ( ششم بهمن ماه ۱۴۰۰) با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این ویژه برنامه که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن در سالن سینمایی وزارتخانه برگزار می شود، محمدمهدی اسماعیلی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخن خواهد پرداخت. 

پیش از این نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت این هفته در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از ارایه تسهیلات ویژه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن خبر داده بود. بر این اساس کتاب هایی که در این نمایشگاه که با موضوعات زندگی و شخصیت حضرت فاطمه (س)، مقام شامخ زن، مادران و همسران شهدای گرانقدر و زنان ایثارگر، عرضه شده اند تا دو برابر سقف یارانه برخوردار می شوند.

در همین راستا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته نیز با اهدای لوحی از یک عمر فعالیت هنری استاد زینت السادات امامی هنرمند پیشکسوت حوزه نگارگری و هنر سوخت، تقدیر کرد.

این لوح سپاس توسط مشاور اجتماعی وزیر و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان به زینت السادات  امامی اهدا شد.

ارائه خدمات رایگان به بانوان به مناسبت روز زن از سوی تمامی مراکز فرهنگی و هنری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور از دیگر اقدامات این وزارتخانه در هفته بزرگداشت مقام زن به شمار می آید.

همچنین در این هفته معاونت ها، سازمان های تابعه و ستادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله حوزه وزارتی، سازمان سینمایی، مرکز روابط عمومی، مرکز حراست و ... نیز به طور جداگانه به تجلیل و تکریم بانوان همکار پرداختند.

برگزاری تئاتر خیابانی و نقالی خوانی به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن از دیگر برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته پیش رو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha