۳۲مدرسه ابتدایی چهارمحال و بختیاری مجری طرح سواد دیجیتال شدند

شهررد - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۳۲ مدرسه ابتدایی استان به صورت پایلوت مجری طرح سواد دیجیتال شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره آموزش و پرورش، محمد محمدی با اعلام این خبر با اشاره به آغاز اجرای طرح مهارت برنامه‌نویسی و سواد دیجیتال در مقطع ابتدایی استان افزود: ارتقا مهارت برنامه‌نویسی و سواد دیجیتالی مبتنی بر الگوی تسلط دیجیتال و استانداردهای علوم کامپیوتر برای پنج هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز ابتدایی استان اجرا می‌شود.

وی گفت: توجه به بحث توانمندی‌سازی معلمان و دانش‌آموزان در حوزه سواد دیجیتال و کد نویسی با هدف توانمندکردن دانش آموزان و معلمان با مشارکت  ۲۲۵ نفر از معلمان استان اجرایی شده است.

به گفته وی، این طرح در پنج محور تاثیر یارانه بر زندگی دانش‌آموزان، آموزش تفکر محاسباتی، سواد دیجیتال و کاربرد فناوری در زندگی، امنیت سایبری دانش‌آموزان و شبکه‌های ارتباطی طراحی و در حال عملیاتی شدن به صورت گام به گام است. 

محمدی با بیان اینکه در این طرح معلمان مجری، دانش‌آموز را زیرپوشش آموزش قرار می‌دهند، گفت: برای اجرای این طرح،مدرسان استانی و مدرسان منطقه‌ای آموزش داده می‌شوند و در ادامه آموزش‌ها برای معلمان مجری ارائه خواهد شد تا در کلاس درس به دانش‌آموزان آموزش دهند.

به گزارش ایرنا ، یک‌هزار و ۲۷ مدرسه ابتدایی با جمعیت بیش از ۱۰۶ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموز در استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha