تغییر رفتار شهروندان نسبت به محیط زیست ضروری است

خرم آباد - ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست در نقاط مختلف این استان ضرورت دارد تا رفتار غلط شهروندان در این خصوص تغییر یابد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند در جلسه ای به مناسبت روز هوای پاک اظهار کرد: ۲۹ دی ماه هر سال نه تنها در ایران بلکه در جهان به نام هوای پاک نامگذاری و  گرامی داشته شده است .

وی افزود: امروزه رفتار بشر نسبت به محیط زیست و طبیعت پیرامون  نیاز به اصلاح دارد و اگر چنین نباشد در آینده مدیریت از دست انسان خارج و با مسایل و مباحث مخرب مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی روزهای سال هوا آنقدر آلوده می شود که همه مجبور به نفس کشیدن در میان ریزگردها هستیم که اگر این معضل و آلودگی در سطح دنیا مدیریت نشود گسترش بیشتری پیدا می کند.

فتحی بیرانوند به چالش زباله در کشور اشاره کرد و یادآور شد: انباشت زباله در برخی  استان ها از جمله در شمال به معضلی تبدیل شده که آلودگی ناشی از آن ، سلامت افراد را مورد تهدید قرار داده است و در صورتیکه فرهنگ سازی  برای حفظ محیط زیست در دستور کار قرار نگیرد، این آلودگی به سایر استان ها سرایت می کند.

وی افزود: برای تحقق این امر مردم  شهرستان های مختلف باید مطالبه گری داشته و نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست را که وظیفه ای همگانی می باشد در دستور کار خود قرار داده و آن را انتقال دهند.

فتحی بیرانوند اظهار امیدواری کرد: دانش آموزان و اقشار محتلف مردم با فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی پاک در آینده با محیط بانان زحمتکش نهایت همکاری را داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha