آثار «مادران هنر» بر دیوار آزادی

تهران- ایرنا- مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت مقام زن با حضور بانوان هنرمند پیشکسوت و آغاز به کار نمایشگاه آثار هنری آنها در برج آزادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم که برای نخستین بار همه بانوان عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت را دور هم جمع کرده بود، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و سپس داوود فیاضی، خواننده پیشکسوت حضار را به یک قطعه مهمان کرد. 

محمود سالاری، معاون هنر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم حضور پیدا کرد و ابتدا با تک به تک با هنرمندان  گفت‌وگو داشت و در پایان لوح و هدیه هنرمندان را به آنها تقدیم کرد. 

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با ایرنا با اشاره به مشکلاتی که هنرمندان در عرضه آثارشان از طریق گالری‌ها دارند، اظهار داشت: با ایجاد تسهیل‌گری به گردش چرخه اقتصاد هنر کمک کنیم.  

وی افزود: از آنجایی که ما متخصص حوزه اقتصاد هنر نیستیم نمی‌توانیم به طور مستقیم به این زمینه ورود کنیم و فقط میتوانیم برای این که این آثار بهتر دیده شده و مورد توجه قرار بگیرند امکانات رسانه ای و دیگر تسهیلات را در اختیار هنرمندان بگذاریم.

در این مراسم ملیح ناصری، هنگامه اخوان، پری زنگنه، سوسن اصلانی، راضیه تجار، مهوش صبرکن، مریم نشیبی، مهین دخت میهن، مریم معترف، بهناز ذاکری، مهری شیرازی، آذر هاشمی، عشرت سیروس، نسرین ناصحی تهرانی، انسیه شاه حسینی، منیژه آرمین، آزیتا لاچینی، صفا آقاجانی، زهره بزرگمهری، شهین پزشکی، پری ملکی، شریفه سنائی، مهوش نیکخواه، ناهید تاج نیا، محبوب عارفی، سوسن مقصودلو، الهه خاتمی،
اکرم السادات حسینی، زهره شکوفنده، صدیقه پاک بین، زهرا کوشائی فرد، زهرا سعیدی، احترام برومند
و معصومه مهر علی حضور داشتند. 

آثار «مادران هنر» بر دیوار آزادی

در حاشیه این مراسم نمایشگاه آثار بانوان هنرمند پیشکسوت نیز افتتاح شد. 

این نمایشگاه شامل آثاری از مهین افشان‌پور، منیژه آرمین، شهین پزشکی، فریده تطهیری مقدم، اکرم السادات حسینی و زنده یاد فخار منفرد به نمایش گذاشته شده است و همه روزه به غیر از شنبه‌ها امکان بازدید از آن وجود دارد.

موسسه هنرمندان پیشکسوت در سال ۱۳۹۱ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است. اعضای این موسسه هنرمندان رشته‌های گوناگون در حوزه های ادبیات، هنرهای زیبا و هنرهای سنتی بالای ۶۰ سال و دارای گواهینامه درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور هستند.

سیدعباس عظیمی که همزمان با مراسم جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد آبان ماه، به عنوان مدیرعامل جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت معرفی شد از مشکلات جدید این موسسه خبر داد و گفته است به دلیل اینکه سال ۹۱ که من این موسسه را راه اندازی کردم تا سال کنون ۹ سال به سن همه اضافه شده و قطعا از نظر مسائل جسمی و روحی مشکلات بیشتر شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha