نکات مهم برای خرید رنگ اپوکسی و پلی اورتان

مهم ترین مواردی که قبل از خرید رنگ اپوکسی و رنگ پلی اورتان اهمیت بالایی دارند به طور کامل برسی و ارائه شده است.

نکات مهم برای خرید رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی یک پوشش دو جزیی می باشد که انواع مختلفی دارد و برای رنگ امیزی سطح مورد نظر بایستی بدانیم از کدام نوع استفاده بکنیم تا بهترین خروجی و بهره را از بابت هزینه و عملکرد انجام داده باشیم.

برای سطوح سیمانی و بتونی مثل موزاییک و یا سرامیک بایستی حتما از اپوکسی پلی امین یا اپوکسی مخصوص کف استفاده بکنیم البته اجرای یک لایه پرایمر اپوکسی قبل از اعمال الزامی است.

رنگ اپوکسی پلی امین قدرت چسبندگی و ضد سایش بالایی داشته و علاوه بر آن بعلت نوع اپوکسی، می توان با ضخامت های بالاتر از یک میلی متر را هم اجرا کرد، که این ویژگی قدرت مانور بیشتری را به مجری داده تا درزها ی بین کاشی و سرامیک و یا موزاییک و غیره را هم تراز و هم سطح کنیم.

برای سطوح فلزی هم رنگ اپوکسی پلی امید، بهترین گزینه می باشد.

بعلت خاصیت رنگ های اپوکسی پلی امید که نسبت به دیگر رنگ های اپوکسی دیر تر خشک شده و دست مجری را برای پوشش بهتر و آسان‌تر باز می گذارد و چسبندگی بیشتری بر روی فولاد دارد.

نکات مهم برای خرید رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان یک پوشش حساس دو جزیی می باشد که نحوه سخت شدن آن بوسیله هاردنر پلی اورتان صورت می گیرد.

نکته مهمی که هنگام خرید رنگ پلی اورتان بایستی توجه کرد، این است که محیط مورد استفاده چه شرایطی دارد.

این رنگ از لحاظ درخشندگی در چهار سطح مختلف: مات، نیمه براق، براق و سوپر براق تقسیم می شود.

برای سطوح داخل ساختمان از هر چهار نوع می توان برای فلز و چوب و یا حتی پلاستیک استفاده کرد، ولی برای سطوح بیرونی ساختمان و یا محیط صنعتی بعلت تابش آفتاب و مواد شیمیایی داخل هوا و باران بهتراست از رنگ پلی اورتان مات و یا نیمه براق استفاده نشود.

نکته مهم دیگر استفاده از یک لایه استر اپوکسی پلی امید بعنوان لایه اولیه الزامی بوده تا رنگ رویه پلی اورتان با چسبندگی بالاتر به سطح کار اعمال شده و کیفیت حداکثری به پوشش پروژه ما بدهد.

نکات مهم برای خرید رنگ نسوز

رنگ نسوز یک پوشش حساس تک جزیی می باشد که در معرض هوا تا ۹۰ درصد خشک شده و خشک شدن نهایی و ۱۰۰درصدی آن با گرمای قطعه و یا محیط سخت می شود.

رنگهای نسوز بعلت محدود بودن پیگمنت های نسوز نسبت به رنگ های دکوراتیو و ساختمانی محدودیت رنگی دارد و بطور کلی رنگ های روشن از قبیل رنگ های زرد، سفید، قرمز، آبی، سبز از محدودیت دمایی تا حداکثر ۴۰۰ درجه سانتیگراد برخوردار می باشند.

برای رنگ آمیزی سطوح مقاومت دمایی بالاتر از ۴۰۰ درجه، رنگ مشکی نسوز و یا رنگ آلومینیومی نسوز پیشنهاد می‌ شود.

این دو رنگ بعلت مقاومت بالای پیگمنت و رزین سیلیکونی بکار رفته تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت دارد و ‌ بهترین گزینه برای رنگ کردن شومینه، بخاری و هر قطعه و یا سطوح در معرض حرارت مستقیم و غیر مستقیم می باشد.

برای اجرای رنگ نسوز در حجم کمتر و برای پروژهای کوچکتر می توان از اسپری رنگ نسوز، که در مجموعه رنگ ایکالر موجود است استفاده کرد.

نکات مهم برای خرید رنگ اپوکسی و پلی اورتان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha