دادستان یاسوج :  محموله ۳ هزار عددی تیغه چاقو و قمه به مقصد نرسید

یاسوج- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هوشیاری پلیس این استان محموله ای حدود سه هزار عددی تیغه چاقو و قمه که قرار بود از مرز این استان به دیگر استانهای مجاور حمل شود، کشف شد.

به گزارش ایرنا، سید علی ملک حسینی روز دوشنبه در بازدید از انبار کالای قاچاق و جمع آوری اموال تملیکی در این زمینه اظهار داشت: در ادامه طرح ارتقای امنیت اجتماعی، با هوشیاری نیروی انتظامی، این محموله کشف شده است.

وی افزود: این نوع سلاح ها برای استفاده در نزاع به کار برده می شوند و در حال عبور از استان به استان های همجوار بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: چنانچه این محموله در بازار و در هر کدام از شهرهای کشور توزیع می شد، هر کدام از این تیغ ها می توانست دشنه ای بر قلب یکی از هم میهنان باشد.

ملک حسینی ادامه داد: با بیداری و هوشیاری پلیس این محموله به مقصد نرسید.

وی تصریح کرد: چاقو های ضامن دار، قمه، اسلحه و غیره در این محموله موجود هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برند روی چاقو ها نشان می دهد که ساخت آمریکا هستند و قطعا به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

ملک حسینی گفت: استکبار جهانی به دنبال ایجاد ناامنی در کشور هستند و با رواج استفاده از این سلاح ها و در برخی موارد در استان شاهد این هستیم که با کوچکترین موضوعات که اتفاق بیفتد، جوانان از این ابزارها استفاده می کنند و به یقین می توانند نقش بسیار مخربی در اجتماع داشته باشند و سبب تهدید جان شهروندان شوند.

وی ضمن تأکید و توصیه به نقش خانواده ها در پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، افزود: همه خانواده ها مراقب فرزندان خود بوده و بی تفاوت نباشند، زیرا وجود چنیت سلاح های ی در دست فرزندان، سبب ایجاد خطر برای جامعه و همچنین از بین رفتن امنیت آن می شود. 

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این محموله حدود یک میلیارد تومان ارزش دارد.

دادستان مرکز استان و پلیس قاچاق کلا و ارز از انبار سازمان فروش اموال تملیکی استان بازدید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha