شناسایی و پرورش هنرمندان انقلابی رویکرد حوزه هنری خوزستان است

اهواز - ایرنا - رئیس حوزه هنری خوزستان گفت:وظیفه حوزه هنری در گام دوم انقلاب رشد ، پرورش و شناسایی هنرمندان انقلابی است تا با زبان هنر دغدغه مردم را نشان دهند.

به گزارش ایرنا محمد شهباز گهرویی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل حوزه هنری استان خوزستان با اشاره به شناسایی استعدادهای هنری در شهرستان های استان اظهار داشت: استعدادهای نهفته بسیاری در استان وجود دارد که باید این افراد را شناسایی و از ظرفیت آنها در ترویج هنر انقلابی استفاده کنیم.

وی ادامه داد : پرورش هنرمندان جوان انقلابی در دستور کار حوزه هنری است تا از طریق این هنرمندان آثار انقلاب خلق و منتشر شود.

شهباز گهرویی باتاکید بر تولید محتوای هنر انقلابی بر اساس سند زیست بوم فرهنگی استانی خاطر نشان کرد: حوزه هنری بر اساس سند زیست‌بوم‌ فرهنگی خوزستان در راستای معرفی مناطق مختلف بومی از طریق تولید آثار هنری تاثیرگذار و ماندگار گام برداشته است.

وی با اشاره به فعالیت حوزه هنری در چند قالب هنری تصریح کرد: حوزه هنری در بخش تخصصی هنری ، تاریخ شفاهی ، مرکز هنر اجتماعی و مردمی ، خلاقیت و مرکز رشد و ارتباطات فعالیت می‌کند.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود:مرکز رشدو استعداد یابی حوزه هنری با توانمند سازی هنرمندان استان در رشته های مختلف تلاش می کند آثاری حرفه ای تولید کنند .

شهباز گهرویی به مرکز تخصصی هنری در حوزه هنری خوزستان اشاره کرد و گفت : فعالیت‌های نمایشی ، شعر و داستان ، پژوهش ، موسیقی ، مستند سازی و هنرهای تجسمی در این مرکز انجام می شود.

وی با اشاره به تولید هفت مستند برای مناطق محروم استان گفت : ملاک ما در انتخاب مناطق محروم ، محرومیت مردم آن منطقه از دسترسی به امکانات شهری و نیز زیر ساخت های فرهنگی و خدمات فرهنگی است.

اجرای طرح" بازآفرینی هویت فرهنگی هنری مناطق حاشیه و محروم" در خوزستان

رئیس حوزه هنری خوزستان از طرح" بازآفرینی هویت فرهنگی هنری مناطق حاشیه و محروم" خوزستان خبر داد و افزود : هفت اثر هنری در حوزه موسیقی و سرود برای مناطق محروم شهرستان اهواز، سوسنگرد و هویزه تولید شده است که در اهواز مربوط به مناطق حصیر آباد، منبع آب ، ملاشیه و کوی علوی می باشد.

وی با بیان اینکه سه مستند فیلم کوتاه در حوزه هنری خوزستان در حال تولید است گفت : علاوه بر فیلم کوتاه سه کتاب داستانی براساس زیست بوم مناطق حاشیه و کم برخوردار اهواز تولید شده است.

شهباز گهرویی با اشاره به راه اندازی دفتر شبیه‌خوانی واحد نمایش حوزه هنری خوزستان در بهبهان اظهار کرد: این دفتر در سه حوزه پژوهشی، آموزشی و اجرایی فعالیت می‌کند.

وی افزود : هنرمندان گروه نمایشی خوزستان با تولید یک اثر نمایشی توانستند به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کنند که نشاندهنده توانایی جوانان و هنرمندان انقلابی این استان است.

رئیس حوزه هنری خوزستان از برپایی هفته فرهنگی خوزستان در تهران خبر داد و افزود : قرار است ۶۰ اثر هنری از عکاسان و هنرمندان خوزستان در گالری های تهران در هفته فرهنگی به نمایش و فروش گذاشته شود.

شهباز گهرویی از برگزاری جشنواره شعر گمنامی در شهرستان ماهشهر گفت و تصریح کرد : جشنواره شعر گمنامی با موضوع جانفشانی سربازان گمنام امام زمان برگزار شد که اسفند ماه همزمان با نیمه شعبان اختتامیه آن برگزار می شود .

وی ادامه داد : در خوزستان شاعران توانمندی داریم که در حوزه ادبیات پایداری فعالیت می‌کنند که از این ظرفیت باید استفاده شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان با اشاره به تولید محتوای ۳۰۰ سوژه انقلاب اسلامی در خوزستان خاطر نشان کرد : در حوزه ادبیات پایداری گروه های هنری فعال شناسایی شده تا در شهرستان های ایذه ، آبادان ، اهواز ، دزفول و خرمشهر درخصوص مسائل اجتماعی ، مدافعان سلامت و مدافعان حرم تولید اثر کنند.

شهباز گهرویی در خاتمه افزود: رسانه حوزه هنری خوزستان در سه بخش مکتوب ، ویژه نامه های خبری و حوزه مجازی فعالیت می کند تا تولیدات هنرمندان انقلابی استان را منتشر و معرفی کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha