برگزیدگان مسابقات قرآنی «مدهامتان» کرمانشاه معرفی شدند

کرمانشاه - ایرنا - برگزیدگان چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه روز دوشنبه در آئینی با حضور مسوولان تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا  مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه جنگ امروز شاهد یک جنگ و شبیخون فرهنگی هستیم، گفت: باید به مقوله فرهنگ به عنوان اکسیژن در جامعه نگاه شود و این حوزه باید به عنوان نیاز اولیه جامعه مورد توجه قرار گیرد.

برگزدیگان مسابقات قرآنی «مدهامتان» کرمانشاه معرفی شدند
حجت الاسلام «افشین کلات پور»  مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه

حجت الاسلام «افشین کلات‌پور» تعداد شرکت کنندگان در مرحله پانزدهم این دوره از مسابقات در کرمانشاه را ۷۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: استان کرمانشاه از این نظر بعد از چندین استان برخوردار در جایگاه دوم کشور ایستاده است که این موفقیت با زحمات همکاران ما محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۷۵ کانون با ۳۱ هزار جمعیت و با دست خالی در کسب این موفقیت نقش بسیار زیادی داشتند، گفت: در جشنواره فهما هم استان کرمانشاه در جایگاه سوم یا چهارم کشور قرار گرفته است که بسیار ارزشمند است.

اداره اوقاف در آموزش قرآن پیشتاز استان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه هم در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: هرچه قدر بتوانیم جامعه را به سمت قرآن هدایت کنیم، در دنیا و آخرت به دژ مستحکمی تکیه زده‌ایم و این یکی از آرزوهای پیامبر اسلام بود که جامعه بر اساس آموزه‌های دینی عمل کند.

برگزدیگان مسابقات قرآنی «مدهامتان» کرمانشاه معرفی شدند
حجت الاسلام «محمد صالحی»  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه

حجت الاسلام «محمد صالحی» با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید در ترویج و آموزش قرآن مشارکتی فعال داشته باشند، افزود: در استان کرمانشاه پتانسیل و ظرفیت خوبی در زمینه قرآن وجود دارد که در سایر استان‌های کشور نیست و پیشینیان میراث ارزشمندی را برای ما به یادگار گذاشته‌اند که باید از آن استفاده کنیم.

وی اداره‌کل اوقاف استان کرمانشاه را در زمینه آموزش و برگزاری دوره‌های مختلف قرآنی پیشتاز در استان دانست و گفت: هرچه قدر به سمت قرآن حرکت کنیم ذهن جوانان و نوجوانان در برابر هجمه های دشمن قوی تر خواهد بود.

سنگرهای فرهنگی با تهاجم فرهنگی مقابله می کند

معاون اداری مالی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هم در این مراسم بهمن ماه را سراسر نور توصیف کرد و گفت: در این ماه مبارک امام راحل با توصل به خداوند و ائمه و با ایمان راسخ در مقابل نظام شاهنشاهی ایستاد و آن را سرنگون و دنیا را متحیر کرد.

برگزدیگان مسابقات قرآنی «مدهامتان» کرمانشاه معرفی شدند
علی بابلی معاون اداری مالی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

«علی بابلی» با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۳۰ هزار ایثارگر، ۲۰ هزار جانباز، یک هزار و ۷۵۰ آزاده، یک هزار و ۵۵۰ جانباز خانم، ۸۵۰ زن شهیده، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال دارد افزود: این افتخارات به برکت ارتباط با قرآن است اما امروز دشمن برای سست کردن عقاید جوانان و نوجوانان با برنامه ریزی دقیق سرمایه‌گذاری های زیادی انجام می‌دهد.

وی استان کرمانشاه را دارای فرهنگی غنی دانست و گفت: با این پشتوانه فرهنگی نباید شاهد آسیب‌های اجتماعی در کرمانشاه باشیم و باید بدانیم که ابزار مقابله و خنثی کردن تهاجم فرهنگی در سنگرهای فرهنگی و تقویت این حوزه است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲هزار و ۵۹۰ روستا و ۳۴ شهر دارای یک هزار و ۲۵۰ مسجد فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha