۴ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84624938
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر راه و شهرسازی ایران وارد جمهوری آذربایجان شد

  باکو  - ایرنا – " رستم قاسمی " وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران  و رییس ایرانی کمیسیون مشترک همکای های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در راس یک هیات اقتصادی  وارد منطقه آزاد شده " فضولی " جمهوری آذربایجان شد .

به گزارش ایرنا ،   وزیر راه و  شهرسازی کشورمان و هیات  همراه در فرودگاه بین المللی "فضولی " مورد استقبال " شاهین مصطفی اف" معاون نخست وزیر و  رییس آذربایجانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران  و نیز "سید عباس موسوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو  قرار گرفت .

  هیات جمهوری اسلامی ایران در این سفر دو روزه با مقامات جمهوری آذربایجان در خصوص چشم انداز توسعه همکاری های دو کشور در حوزه های اقتصادی مختلف دیدار و گفتگو خواهد کرد .

  سید عباس موسوی سفیر کشورمان  گفت : بازدید از طرحهای عمرانی در مناطق آزاد شده " فضولی – زنگیلان و هورادیز" و نهایی کردن طرح های ارتباطی و حمل و نقلی - گفتگو و تفاهم در بخش های سرمایه گذاری طرح های مشترک از مهمترین برنامه های نشست های دو کشور است .

دیدار با رییس جمهوری آذربایجان ، معاون نخست وزیر این کشور و وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان از برنامه های این سفر اعلام شده است  .

  فرودگاه بین المللی شهر آزاد شده فضولی در سال گذشته در اسرع وقت ظرف ۸ ماه احداث و ۲۶ اکتبر سال ۲۰۲۱ ( ۴ آبان ماه گذشته ) طی مراسمی با حضور "الهام علی اف" و "رجب طیب اردوغان"  روسای جمهوری آذربایجان و  ترکیه افتتاح شد .

  وزیر راه و شهرسازی ایران و هیات همراه اولین هیات رسمی خارجی است که پس از افتتاح این  فرودگاه بین المللی در سرزمینهای آزاد شده جمهوری آذربایجان ، از طریق این فرودگاه وارد این کشور شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha