جانشین سپاه استان اردبیل : بسیجیان نقش‌آفرینان اصلی در گام دوم انقلاب هستند

اردبیل_ایرنا_جانشین سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: یکی از نقش‌آفرینان اصلی در گام دوم انقلاب اسلامی بسیجیان هستند و اعتلای بسیج از اهداف برنامه‌های گام دوم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ شکر عبدی روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ و در راستای اهدف و برنامه های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ،بسیج استان اردبیل برای تبدیل گفتمان ولایت به گفتمان عمومی تلاش خواهد کرد.

وی اظهار کرد: بعد از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیاده‌سازی این دکترین رسالت اصلی و مهم بسیج محسوب می‌شود و بسیج استان اردبیل نیز در این راستا قدم بر می‌دارد.

وی با بیان اینکه بسیجیان باید بکوشند تا بیانیه گام دوم به نتیجه برسد، افزود: رسالت بسیج تمرکز بر این بیانیه است لذا باید توجه داشت که محور فعالیت‌های بسیج مبتنی بر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی تکیه بر تجربه چهار دهه انقلاب اسلامی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور است.

جانشین سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه یکی از نقش‌آفرینان اصلی در گام دوم انقلاب بسیجیان هستند گفت: بسیج تلاش می‌کند تا تمدن نوین اسلامی را محقق کند و در گام دوم انقلاب نیز با خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی نقش اصلی خود را ایفا خواهد کرد.

 سرهنگ عبدی با بیان اینکه از مجموع ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس در کشور ۳۴ هزار شهید از سپاه پاسداران تقدیم انقلاب و نظام اسلامی ایران شده است، افزود: در هیچ عملیاتی نبود که بسیج در آن حضور نداشته باشد، به طوری که بیشترین شهدای دفاع مقدس از قشر بسیج، بیشترین شهدای روحانی از قشر بسیج و بیشترین جان بر کفان نظام نیز بسیجیان بودند.

در این آئین حجت الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال نیز گفت: مردم انقلابی و همیشه در صحنه این شهرستان همواره در صحنه های مختلف پشتیبان نظام اسلامی ایران بوده و سرداران شهید این منطقه ستارگان درخشان اسمان خلخال هستند.

وی تلاش‌های سرهنگ عطایی فرمانده قبلی سپاه خلخال در این شهرستان را در عرصه‌های محرومیت زدایی، اعتلای فرهنگ جامعه ،مقابله با کرونا و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه را بسیار ارزنده توصیف کرد و برای فرمانده جدید سپاه این شهرستان آرزوی توفیق در امور وادامه روند محرومیت زدایی کرد .

سید جواد یحیی زاده سرپرست فرمانداری خلخال نیز گفت: با وجود معرفی سپاه به عنوان یک نهاد و نیروی نظامی، در حال حاضر  بیش از ۹۰ درصد وقت و هزینه بسیج و سپاه صرف رسیدگی به امور غیر نظامی از جمله پیشبرد اهداف اقتصادی ،بهداشتی ،فعالیت در عرصه‌های سازندگی ،علمی ،پژوهشی و محرومیت زدایی می‌شود.

در این آئین با قدردانی ازتلاش پنج ساله سرهنگ جهانبخش عطایی فرمانده قبلی ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال سرهنگ جواد نوروزی به عنوان فرمانده جدید سپاه و بسیج این شهرستان معرفی شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha