افت ادامه‌دار شاخص بورس در بازار

 تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (دوشنبه، چهارم بهمن‌ماه) با ۲۱ هزار و ۸۲۴ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۳۴ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۵۰۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۷ هزار و ۶۸۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۲۷۳ واحد کاهش به ۳۲۳ هزار و ۹۷۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ ‌هزار و ۶۸۳ واحد افت به ۲۰۳ هزار و ۴۴۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۸ هزار و ۶۷۰ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۵ هزار و ۶۴۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، ایران‌خودرو (خودرو) با ۲۳۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۹۹ واحد، سایپا (خساپا) با ۵۸ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۵۵ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۳۳ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۲۴ واحد و گسترش سرمایه گذاری ایران‌خودرو (خگستر) با ۲۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۳۰۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۲ ‌هزار و ۸۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۵۸۲ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک‌هزار و ۱۴۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک‌هزار و ۴۳ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۲۶ واحد، پتروشیمی جم (جم) با یک‌هزار و هشت واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک‌هزار و هفت واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت تهران (شتران)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، پتروشیمی نوری (نوری)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۶۹ میلیون و ۴۴۹ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۴۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۱۱۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۲۴۲ واحد ثابت ماند.

نمادهای سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، مدیریت انرژی امید تابان هور(وهور)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، ریل پرداز نوآفرین (حآفرین) و توزیع داروپخش (دتوزیع)، با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.      

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha