رسانه چینی: متحدان آمریکا در تحریم بازی‌های المپیک به ساز واشنگتن نرقصیدند

تهران – ایرنا – کمتر از دو هفته به برگزاری المپیک زمستانی پکن زمان باقی است اما به نظر می رسد متحدان آمریکا در تحریم این بازی ها واشنگتن را تنها گذاشته اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از نشریه چینی گلوبال تایمز، ورزشکارانی از کشورهای مختلف قرار است برای شرکت در این بازی ها به پکن سفر کنند.

نشریه گلوبال تایمز در سرمقاله خود تاکید کرد که دولت آمریکا تلاش کرده متحدانش را به تحریم دیپلماتیک این بازی های ترغیب کند، اما اکثر متحدان واشنگتن به این مساله توجهی نکرده اند.

این گزارش یادآور شد که مانور سیاسی پیرامون المپیک زمستانی پکن، تنها به پاشیدن یخ زیر پای ورزشکاران تبدیل خواهد شد. آمریکا در نهایت خود ۴۶ مقام را برای شرکت در بازی های ۲۰۲۲ پکن اعزام می کند و این تحریم دیپلماتیک به یک نمایش خنده آور بدل شده است.

این مساله در حالی مطرح است که اوضاع کرونایی در پکن رو به وخامت گذاشته و تمهیدات ضد همه گیری در این شهر با آزمایش گسترده کرونا و اعمال محدودیت های سفر برای افرادی با خطر ابتلا به کووید – ۱۹ تشدید شده است.

پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر ابتلا ۹ مورد جدید به کرونا در روز یکشنبه و ثبت مجموع ۴۳ مورد ابتلا طی هفته گذشته در پکن، از ساکنان این شهر خواسته شد به منظور مشخص شدن علائم تب، سرفه و موارد دیگر، آزمایش دهند.

پکن برای جلوگیری از شیوع کرونا تمهیدات سختی را به اجرا گذاشته که از جمله آن الزامی بودن انجام تست کرونا برای تازه واردان به این شهر است.

گلوبال تایمز در ادامه گزارش خود با اذعان به خطری که سویه جدید کرونا در پکن ایجاد می کند، نوشت: در حالی سویه اومیکرون در سراسر جهان شیوع می یابد و مانع و حتی باعث قطع تعاملات شخص به شخص در بین کشورها می شود که سختی و دشواری میزبانی موفقیت آمیز بازی های المپیک زمستانی، مبرهن و آشکار است.

بازهای المپیک زمستانی چین قرار است ۴ فوریه (۱۵ بهمن) آغاز شود و تا ۲۰ فوریه (۱ اسفند) ادامه یابد. چند کشور از جمله آمریکا با اشاره به موارد حقوق بشری در چین، این بازی ها را تحریم دیپلماتیک کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha