غذادهی دستی به گونه‌های جانوری ممنوع است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هر گونه غذادهی به گونه‌های جانوری به ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی و پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی انجام شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، شهاب الدین منتظمی افزود: بارش گسترده برف و کولاک و کاهش شدید دما در بخش های وسیعی از کشور، به ویژه در غرب کشور موجب شد تا سطح وسیعی از زیستگاه های طبیعی از برف پوشیده شده است.

وی با بیان این که تداوم بارش برف و کاهش دما طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه های جانوری وحشی به حریم روستاها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود، گفت: با نزدیک شدن گونه های جانوری به مناطق مسکونی و غذادهی دستی به انها موجب افزایش تعارض بین انسان و حیات وحش خواهد شد.

منتظمی تصریح کرد: هر گونه غذا دهی به گونه های جانوری به ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی و همچنین پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در مناطق مربوط انجام شود.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: از تمامی شهروندان و طبیعت دوستان خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه حضور حیوانات وحشی و یا بیمار و تلف شده در طبیعت، موارد را  به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی و ادارات محیط زیست استان ها گزارش دهند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha