خزعلی: بانوان فرهنگی بهترین مددکاران جامعه هستند

تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بهترین بازو و مددکاران در جامعه، بانوان فرهنگی هستند که امیدواریم در گام دوم انقلاب در طی کردن مسیر اهل بیت ما را یاری کنند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، انسیه خزعلی روز دوشنبه در همایش بانوی خردمند و بزرگداشت روز زن اظهار داشت: امیدواریم فرهنگیان در تمام مراحل یاری رساندن زنان به زنان، ما را همراهی کنند. 

وی با بیان اینکه باید در این مسیر حضرت فاطمه حرکت کنیم، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر خصوصیات حضرت فاطمه (س) تاکید کرده‌اند که انفاق و توجه به نیازمندان ضرورت فعلی جامعه است و باید مورد توجه قرار گیرد.

خزعلی خاطر نشان کرد: معاونت زنان دو طرح ایجاد کسب و کار پایدار خانواده محور برای کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار را در تمام استان‌ها و برنامه ای برای جلوگیری از آسیب طلاق را در دستور کار دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: پویشی برای سلامت بانوان راه اندازی خواهد شد، همچنین پویشی ویژه بانوان در حمایت از زندانیان در آینده نیز ایجاد می شود.

خزعلی با بیان اینکه باید در مسیر رفتاری حضرت فاطمه (س) حرکت کنیم، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر خصوصیات حضرت فاطمه (س) تاکید کرده‌اند که انفاق و توجه به نیازمندان ضرورت فعلی جامعه است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: معاونت زنان دو طرح ایجاد کسب و کار پایدار خانواده محور برای کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار را در تمام استان‌ها و برنامه ای برای جلوگیری از آسیب طلاق را در دستور کار دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: پویشی برای سلامت بانوان، همچنین پویشی ویژه بانوان در حمایت از زندانیان در آینده راه‌اندازی خواهد شد.

خزعلی خاطرنشان کرد: بانوان بیشترین مصرف کنندگان خون به دلیل وضع حمل هستند اما از طرف دیگر جزو کمترین اهداکنندگان‌ هستند؛ چراکه در این خصوص فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته و بر اساس آمار از ۵۰ درصد اهداکننده در دوران دفاع مقدس، اکنون به پنج درصد رسیده است.

همچنین زهرا پناهی‌روا مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان در ادامه این مراسم اظهار داشت: هر ساله پاسداشت سالروز تولد فاطمه زهرا (س) در جامعه ایرانی، بزرگ داشتن میلیون‌ها زن مسلمان ایرانی است که با تکیه بر ارزش‌های انسانی و اسلامی، هر یک جلوه‌هایی از ارزش‌های شخصیت و زندگی فاطمه زهرا (س) را متجلی کرده‌اند و از این رو است که انقلاب اسلامی، سال‌های دفاع مقدس و حیات اجتماعی جامعه ایرانی متأثر از وجود زن ایرانی است.

وی با بیان اینکه بزرگداشت روز زن به یاد آوردن سهم عظیم زنان در حیات جامعه ایرانی است، افزود: گستردگی امور زنان در آموزش و پرورش اهمیت این حوزه را نشان می‌دهد و وجود ۵۰۰ هزار زن شاغل و هفت میلیون دانش آموز دختر رسالت کار ما رو خطیر می‌کند. 

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان گفت: همچنین توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، افزایش پوشش تحصیلی دختران مناطق محروم و تقویت مهارت های اجتماعی و آسیب شناسی روانی اجتماعی دختران از جمله موضوعاتی است که نیازمند همکاری همه است.

همایش بانوی خردمند به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. در این همایش از تعدادی از مادران شهدا تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha