زنان نیمی از کارکنان آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: نیمی از همکاران شاغل و پیشکسوت وزارتخانه از یک میلیون و ۸۰۰ هزار کارمند را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، یوسف نوری روز دوشنبه در همایش بانوی خردمند و بزرگداشت روز زن افزود: بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز در کشور تحصیل می‌کنند که حدود نیمی از آنها دختران هستند.

وی ادامه داد: آنچه را که یاد گرفتیم و شنیدیم محور آیه تطهیر حضرت فاطمه است. این موضوع  در سیره حضرت رسول دیده می شود که بارها بر دستان حضرت زهرا بوسه می زد، بنابراین امروز برای ما پرداختن به سیره تربیتی حضرت زهرا(س) مهم ترین ذکر است.

نوری خاطر نشان کرد: هرگاه در موضوع تهذیب تمرکز شد، انسان های ترازی تربیت شدند، همان طور که شهدا اینگونه بودند. بیش از ۶ هزار  بانوی شهیده در جنگ دفاع مقدس به شهادت رسیدند که ۵۰۰ نفر آنها  در خط مقدم حضور داشتند.

وی یاد آور شد: روش الگویی حضرت زهرا در وهله اول مورد نظر است. نماز شب و دعا کردن برای دیگران، روش موعظه حسنه، روش محبت ورزی، تمثیل و قصه گویی و آداب‌های صحیح از روش‌های تربیتی حضرت فاطمه(س) است.

 همایش بانوی خردمند به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. در این همایش از تعدادی از مادران شهدا تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha