کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال ۱۴۰۱ را تعیین کرد

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل حقوق کارکنان بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

مهدی فرشادان  گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در مورد مصوبات جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

وی ادامه داد: از این مبلغ ۶۰۰ هزار تومان تحت عنوان کسورات از حقوق بازنشستگان کسر می شود، اما حداقل حقوق شاغلان ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ حداقل حقوق را چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرده بود.

عضو کمیسیون تلفیق گفت : بر این اساس حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات حداقل ۱۰ درصد افزایش یافته به طوری که نباید هیچ بازنشسته و کارمندی کمتر از ده درصد  در حکم کارگزینی نسبت به حقوق سال ١٤٠٠ افزایش داشته باشد.

به گزارش ایرنا، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ پس از تصویب در صحن علنی مجلس تبدیل به قانون می‌شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha