برنامه ورزش روزانه در مدارس اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تسهیل در تردد دانش‌آموزان به مدارس را ضروری دانست و گفت: باید نسبت به جذاب سازی فعالیت‌ها و برنامه‌های مدارس فعالیت‌هایی را در دستورکار قرار دهیم بنابراین به اقتضای شرایط هر مدرسه و منطقه، ورزش روزانه در مدارس انجام می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه علم وآموزش ایرنا، صادق ستاری فرد با تشریح آمار واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان درباره آخرین روند بازگشایی مدارس  اظهارداشت:جذابیت فعالیت‌ها و برنامه‌های مدرسه با هدف تسهیل بازگشت پذیری شاگردان مدرسه باید مدنظر قرار گیرد .

وی بر تسهیل در تردد دانش‌آموزان به مدارس را ضروری دانست و یادآور شد: به اقتضای شرایط هر مدرسه و منطقه، ورزش روزانه در مدارس اجرا می‌شود تا مسأله کم تحرکی، اجتماعی شدن و سیستم ایمنی دانش‌آموزان نیز مدنظر قرار گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی درخصوص آخرین آمار واکسیناسیون، حدود ۹۲.۵ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دز اول و ۷۵ درصد دانش‌آموزان نیز دز دوم را دریافت کرده اند، این موضوع برای فرهنگیان و معلمان در دریافت دز اول ۹۲درصد و در دریافت دز دوم واکسیناسیون کرونا ۸۶درصد است.

ستاری فرد افزود: سیاست وزارت بهداشت تزریق دز سوم واکسیناسیون است که این موضوع باید برای فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد؛ در حال حاضر حضوری شدن مدارس و توسعه آموزش‌های حضوری به تصویب رسیده و باید میزبان دانش‌آموزان و فرهنگیان باشیم.

وی درخصوص آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و جزییات آن گفت: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا درمورد لزوم حضوری شدن آموزش‌های مدارس، مدیریت این مهم از طریق شورای مدرسه با همکاری انجمن اولیا انجام می شود، در مناطق روستایی و کم جمعیت و مدارس با تراکم کلاسی کمتر نیز حضور دانش‌آموزان می‌تواند به صورت روزانه در پنج روز هفته باشد البته رصد وضعیت منطقه و دانش‌آموزان از حیث ابتلای به بیماری نیز باید مدنظر باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در مدارس روستایی و کم جمعیت شهری از مدت ها قبل، آموزش در مدارس به صورت کامل حضوری انجام می‌شود، در دوره متوسطه اول و دوم یعنی پایه هفتم تا دوازدهم تمام آزمون‌های پایان نیم سال اول کاملاً حضوری بود اما برای توسعه آموزش‌های حضوری در کلان شهرها و مناطق پرجمعیت به ویژه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در نیم سال دوم مساله افزایش تراکم جمعیت کلاسی و نیز ساماندهی سرویس‌های تردد مدارس موضوع جدی است که لازم است مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.

ستاری فرد با تأکید بر این که رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن نیز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای حضوری شدن آموزش‌ها الزامی است، افزود: ضمن رعایت این مهم و ساماندهی سرویس‌های مدارس به ویژه در شهر تهران و مدیریت تراکم کلاس‌ها، توصیه می‌شود به نحوی اقدام شود که دانش‌آموزان به صورت زوج و فرد و روزانه در کلاس حاضر شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی همچنین گفت: سیاست این وزارتخانه برای توسعه آموزش حضوری به صورت تدریجی و رصد وضعیت موجود با استفاده از سامانه رصد نظام مراقبت کووید ۱۹و نیز توجه به ملاحظات و تصمیمات ستاد ملی کرونا است چراکه برای این مهم، حفظ سلامت دانش‌آموزان برای ما یک اصل و ضرورت است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به موضوع سخت شدن بازگشت پذیری برخی دانش‌آموزان و ایجاد بی انگیزگی آنان برای حضور در کلاس درس، باید موارد تشویقی و انگیزشی را برای تسهیل بازگشت پذیری عزیزان مدنظر قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، پیرو مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ رییس جمهور، کلاس های درس تمامی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس وابسته به وزارت آموزش و پرورش به ویژه برگزاری امتحانات و دفاع پایان نامه های تحصیلی باید به صورت حضوری برقرار شود.

براین اساس رعایت شیوه نامه های بهداشتی (استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی) ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha