آزمایش های مثبت کرونایی در شیروان تا ۲۲ درصد افزایش یافت

بجنورد-ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: نتایج مثبت آزمایش پی سی آر و تست سریع (رپید) بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت در این شهرستان خراسان شمالی طی یک هفته گذشته از ۶ درصد به ۲۲ درصد افزایش یافته است.

سیده معصومه هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به آمار دریافتی در هفته اخیر، با وجود اینکه تعداد موارد بستری افزایشی نداشته است اما درصد آزمایش های مثبت سرپایی به سرعت در این شهرستان رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه حدود ۱۵ درصد تست های شهرستان مثبت اعلام می شود، گفت: با توجه به شیوع سویه جدید اُمیکرون در دنیا و احتمال فراگیر شدن این بیماری و شروع پیک ششم لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی چون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی امری ضروری است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان با تشویق شهروندان به تزریق دُز سوم، گفت: توصیه می شود افرادی که زمان تزریق دُز سوم آنها فرارسیده برای واکسیناسیون حتما مراجعه کنند تا میزان ایمنی بدن به حد مطلوب برسد زیرا تزریق واکسن در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی منجر به قطع زنجیره انتقال کرونا می شود.

هاشمی یادآور شد: جدای از مرکز مرکز تجمیعی واکسیناسیون واقع در مصلای امام خامنه ای در ۶ پایگاه شهری و در خانه های بهداشت روستایی نیز تزریق واکسیناسیون قابل انجام است.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

براساس اعلام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در استان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که بیشترین آمار فوتی هشت ماه امسال بوده است.

هم اینک حدود یک میلیون و ۴۱۷ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در این استان تزریق شده است که از این میزان ۸۳۸ هزار و ۵۴۹ دُز در مرحله اول، ۴۸۱ هزار در مرحله دوم و بیش از  ۹۷ هزار دُز نیز در مرحله سوم واکسیناسیون عمومی تزریق شده است به این ترتیب ۹۴ درصد جمعیت استان دُز اول، ۸۲ درصد دُز دوم و حدود ۲۵ درصد نیز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

براساس آخرین ارزیابیٰ سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت، تنها شهرستان گرمه در وضعیت زرد کرونایی و هفت شهرستان بجنورد، اسفراین، جاجرم، مانه و سملقان، شیروان، فاروج، رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha