سومین اجلاسیه فعالان مهدوی اوایل اسفند پایان می‌یابد

تهران- ایرنا- سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب چهارم و پنجم اسفند برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۱۲ بهمن فرصت دارند آثار خود را ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و با شعار رویش های مهدوی در بخش های رسانه، آموزش و جهادی اجتماعی برگزار می شود و آخرین مهلت ارسال آثار ۱۲ بهمن است.

این اجلاسیه در حوزه های بین‌الملل، ویژه کشورهای محور مقاومت، حوزه و دانشگاه، مسجد و هیات، موسسات و کانون‌های مهدوی و کودک و نوجوان تشکیل شده است و محورهای اصلی اجلاسیه همان توصیه‌های هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب است. البته برنامه‌های جانبی نیز مانند نشست نخبگان و فعالان مهدوی حوزه و دانشگاه با دو موضوع مهدویت در فکر امامین انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب در نسبت با مهدویت، نشست مجامع جبهه انقلاب اسلامی در دو محور نسبت مجامع با مهدویت و نسبت جبهه انقلاب با مهدویت و نشست تخصصی فعالان اقتصادی در حوزه مهدویت برگزار می‌شود.

مهمترین هدف از برگزاری این اجلاسیه ساماندهی فعالان مهدوی و تمدن‌سازی بین اقشار مردم و اهداف دیگر شامل گفتمان‌سازی مهدوی بین مردم، شناختن ایده‌های برتر مهدوی، شناسایی فعالیت‌های شاخص مهدوی و ارتقا آن در سطح ملی و بین‌المللی، استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مهدوی و همسوسازی برنامه‌های موسسات مهدوی متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب است. 

بیش از دو هزار و ۷۰۰ موسسه در سطح کشور در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند و هدف از برگزاری اجلاسیه های اول و دوم فعالان مهدوی ساماندهی این موسسات و تبدیل آن ها به یک شبکه ارتباطی بوده است. نتیجه برگزاری دو اجلاسیه فعالان مهدوی شناسایی، ارتباط این موسسات در قالب یک شبکه بوده به گونه ای که این موسسات همدیگر را شناختند. 

سومین اجلاس بین المللی فعالان مهدوی به همت مجمع راهبردی اندیشه مهدویت به ریاست آیت الله کاظم صدیقی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، فراکسیون مهدویت و تمدن اسلامی مجلس شورای اسلامی و بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (ص) با رویکرد موضوعی تمدن سازی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود. 

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی این اجلاسیه مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha