رییس دادگستری قزوین: نبود خدمات کمیته امداد منجر به افزایش جرایم می شود

قزوین - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: اگر خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) نباشد باید شاهد دو برابر شدن جرائم باشیم چراکه در روایات داریم که فقر می تواند منشاء بسیاری از جرائم و آسیب ها باشد در نتیجه خدمات کمیته امداد در پیشگیری از جرم اهمیت بالایی دارد.

به گزارش ایرنا، علی شعبانی روز دوشنبه در همایش وکیل مهربانی که در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: اجرای چنین برنامه هایی  را باید در جهت توسعه فرهنگ انفاق و نوع دوستی دانست.

وی ادامه داد: کانون وکلا برای تحقق عدالت کمک کار دستگاه قضایی است و برای تحقق عدالت و حقوق افراد گام های خوبی برداشته اند که باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: خدمات کمیته امداد بسیار خوب است و لازم است رسانه ها تلاش و اهتمام داشته باشند تا خدمات این نهاد را به اطلاع مردم برسانند، براساس اعلام کمیته امداد ۱۲۰ خدمت از سوی این نهاد به مددجویان ارائه می شود که باید گفت درواقع کمیته امداد دولت کوچکی در زمینه خدمت رسانی به نیازمندان است.

شعبانی عنوان کرد: در بسیاری از موارد ارتکاب جرم به دلیل نبود اشتغال و عدم توانایی برای امرار معاش است از این رو باید از کمیته امداد برای خدماتش تشکر و قدردانی کنیم که مانع از بروز جرائم می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به بیان رسول اکرم (ص) آنچه که موجب گمراهی انسان می شود حب دنیا و دوست داشتن مال است که موجب بروز خطا و جرم می شود و هر میزان انسان روحیه انفاق و اطعام داشته باشد به کاهش خطا در جامعه کمک می کند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به روایت "حب الدنیا رأس الخطیه" خاطرنشان کرد: اگر حب دنیا کم شد انحراف انسان هم کم می شود، در نتیجه کسانی که روحیه انفاق در رفتار و سیره آنها وجود دارد باید سجده شکر به جای آورند که چنین تفضلی از سوی خداوند سبحان به آنها عنایت شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه وکلا هم باید گفت که این قشر فرهیخته تاثیر بسزایی در احیای حق و بازوی اجرای عدالت دارند چراکه وقتی مردم در بیان مشکلات حقوقی خود نمی توانند صحیح و درست به حل مشکل خود بپردازند، وکلا به یاریشان می آیند.

شعبانی توضیح داد: خوشبختانه وکلایی هستند که شرافت انسانی را برای خود اولویت قرار داده اند، شاید بسیاری از مردم اطلاع نداشته باشند که وکلای نیکوکار هم داریم که در جهت خیر و دست گیری از نیازمندان گام برمی دارند که از این حیث نیز یباید از وجود چنین وکلایی تقدیر کنیم.

رئیس کل دادگستری یادآورشد: شاید برخی از وکلا برای صلح و سازش ایجاد مشکل کنند ولی واقع امر این است که بسیاری از وکلا اصول انسانی را بر سایر امور ترجیح می دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha